Prezes Zagłębia Sosnowiec: Jesteśmy gotowi

Piłka nożna

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec po wygranej z Ruchem Chorzów w przedostatniej kolejce 1 ligi awansowali do ekstraklasy. „Od strony sportowej jesteśmy gotowi. Nie sprowadzimy więcej niż dwóch, trzech zawodników” – zadeklarował prezes klubu Marcin Jaroszewski.

„W ekstraklasie można sprowadzić wielu zawodników, ale zrobić z nich drużynę, to już zupełnie inny temat. Nazwiska w składach Piasta Gliwice czy Lechii Gdańsk powalały z nóg, a wynik został obroniony w samej końcówce. Nasi chłopcy muszą się rozwijać. Mamy jakość w zespole. Ci, którzy zapracowali na awans dostaną szansę. Jeśli jej nie udźwigną, będziemy myśleć dalej” – wyjaśnił prezes.

 

Ok. 95 proc. udziałów w Zagłębiu ma samorząd Sosnowca. Zadowolony z wywalczenia awansu był też prezydent miasta Arkadiusz Chęciński.

 

„Cieszymy się rzeczą niesamowitą dla naszego miasta. Po 10 latach Zagłębie wróciło do ekstraklasy, tam gdzie jego miejsce. Ważne, że to zupełnie inny awans niż wtedy, kiedy zagraliśmy w miejsce zespołu wyrzuconego za korupcję” – zaznaczył prezydent.

 

Poprzedni pobyt Zagłębia w elicie trwał rok, sosnowiczanie zostali bowiem ukarani degradacją w związku z działaniami korupcyjnymi. Zajęli w ekstraklasie ostatnie miejsce i wylądowali karnie w drugiej lidze.

 

Chęciński podkreślił, że sport jest najlepszą metodą promocji miasta.

 

„Mamy zżytą drużynę o ogromnym potencjale i fantastycznego trenera Dariusza Dudka, który jest mieszkańcem naszego miasta. Bierzmy przykład z Górnika Zabrze, który rok po awansie zagra w eliminacjach Ligi Europy” – dodał prezydent.

 

Jego zdaniem Stadion Ludowy wymaga jedynie kosmetycznych zmian przed sezonem, bowiem spełnia wymogi ekstraklasowe.

 

Zaznaczył, że w związku z pozyskaniem środków z tytułu sprzedaży praw telewizyjnych wsparcie z budżetu miasta nie powinno drastycznie wzrosnąć. Potwierdził, że trwają rozmowy z potencjalnymi nabywcami części udziałów klubu.

 

Zagłębie zakończy sezon 1. ligi niedzielnym meczem z GKS Tychy na własnym stadionie.

 

„Osiągnęliśmy bardzo duży sukces. Awans, wywalczony nie w gabinetach, tylko na boisku. Udało się stworzyć zespół. Przed nami arcyważne spotkanie z GKS Tychy, które bardzo chcemy wygrać” – stwierdził trener sosnowiczan Dariusz Dudek.

 

Podkreślił, że zdaje sobie sprawę z tego, ile czeka go pracy, by zespół utrzymał się w elicie.

 

Zagłębie wygrało w niedzielę szósty mecz z rzędu, pokonując na wyjeździe Ruch Chorzów 1:0, co przypieczętowało spadek 14-krotnego mistrza Polski na trzeci poziom rozgrywkowy pierwszy raz w historii.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze