Ruciak zagra w Cerrad Czarnych Radom jako... libero

Siatkówka
Ruciak zagra w Cerrad Czarnych Radom jako... libero
fot. Cyfrasport

Michał Ruciak w sezonie 2018/19 będzie siatkarzem Cerrad Czarnych Radom - poinformował występujący w ekstraklasie klub. 35-letni zawodnik, który dotychczas był przyjmującym, teraz ma grać na pozycji libero.

35-letni Ruciak ostatnie dwa lata spędził w Stoczni Szczecin.

 

"Jestem bardzo zadowolony z pozyskania Michała do naszego zespołu, który w nowym sezonie będzie występować na pozycji libero. Był to jeden z naszych warunków, jeśli chciał u nas grać w nadchodzącym sezonie. Zależało nam, by był to zawodnik przede wszystkim z dobrym przyjęciem, a Michał przez wiele lat udowadniał swoją ogromną wartość i umiejętności, będąc jednym z najlepszych zawodników w tym elemencie w PlusLidze. Przyjście Ruciaka to również szansa rozwoju dla naszego drugiego libero Kacpra Wasilewskiego. Michał charakteryzuje się również ogromną wolą walki na boisku, którą mam nadzieję będzie się wykazywać w barwach Cerrad Czarnych Radom" – powiedział cytowany na stronie klubu trener radomskiej ekipy Robert Prygiel.

 

Ruciak w przeszłości występował m.in. w PGE Skrze Bełchatów, AZS Olsztyn i Zaksie Kędzierzyn-Koźle.

 

Ma on na koncie 166 meczów rozegranych w reprezentacji Polski. W 2009 roku wraz z drużyną narodową zdobył mistrzostwo Europy, dwa lata później sięgnął w imprezie po brąz, a w 2012 r. triumfował w Lidze Światowej.

 

To drugi siatkarz pozyskany przez Czarnych przed nowym sezonem. Wcześniej poinformowano o podpisaniu kontraktu ze słoweńskim środkowym Alenem Pajenkiem, który ostatnio bronił barw włoskiego Marmi Lanza Werona.

 

Cerrad Czarni w minionym sezonie w polskiej ekstraklasie zajęli 10. miejsce.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze