WT w siatkówce plażowej: Rumunki i Brazylijczycy najlepsi w Miguel Pereira

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Rumunki i Brazylijczycy najlepsi w Miguel Pereira
fot. Cyfrasport

Rumunki Adriana-Maria Matei i Beata Vaida oraz reprezentanci gospodarzy Vinicius Rezende Freitas i Luciano Ferreira De Paula zwyciężyli w turnieju World Tour w siatkówce plażowej w brazylijskim mieście Miguel Pereira. Polacy w tej imprezie nie startowali.

Matei i Vaida w finale pokonały Brazylijki Aline Lebiodę i Dianę Romariz Silvę 2:0 (21:13, 21:19). Dzięki temu zostały pierwszym rumuńskim duetem w historii, który wygrał zawody WT przy uwzględnieniu zmagań kobiet i mężczyzn.

Freitas i De Paula, którzy dostali tzw. dziką kartę do kwalifikacji, w decydującym meczu głównego turnieju wygrali z rodakami Rodrigo Vieirę Bernata i Harleya Marquesa Silvę 2:1 (22:24, 21:18, 15:6). Zwycięzcy nigdy wcześniej nie znaleźli się na podium imprezy cyklu. 43-letni Silva i młodszy o 13 lat Bernat z kolei dostali dziką kartę do zasadniczej części rywalizacji w Miguel Pereira. Pierwszy z tej pary po raz 35. znalazł się w Top3 turnieju WT, ale po raz pierwszy od ośmiu lat.

Od ubiegłego sezonu ranga imprez WT określana jest liczbą gwiazdek w pięciostopniowej skali - im więcej, tym większy prestiż. Zawodom w Miguel Pereira przyznano jedną gwiazdkę. Z udziału w nich zrezygnowała cała światowa czołówka i polskie pary.

Wyniki:

kobiety

finał
Adriana-Maria Matei, Beata Vaida (Rumunia) - Aline Lebioda, Diana Romariz Silva (Brazylia) 2:0 (21:13, 21:19)

mecz o 3. miejsce
Taina Silva Bigi, Victoria Pereira Tosta (Brazylia) - Naiana Rodrigues De Araujo, Rachel Nunes (Brazylia) 2:0 (21:18, 21:19)

mężczyźni

finał
Vinicius Rezende Freitas, Luciano Ferreira de Paula (Brazylia) - Rodrigo Vieira Bernat, Harley Marques Silva (Brazylia) 2:1 (22:24, 21:18, 15:6)

mecz o 3. miejsce
Ramon Ferreira Gomes, Alvaro Marcelino Santos Andrade (Brazylia) - Felipe Cavazin Numasawa, Vinicius Cardoso De Araujo (Brazylia) 2:0 (21:14, 21:14)

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze