Imponująca frekwencja na meczach Górnika Zabrze

Piłka nożna
Imponująca frekwencja na meczach Górnika Zabrze
fot. Cyfrasport

Średnio 18 920 osób oglądało w minionym sezonie mecze piłkarskiej ekstraklasy na stadionie Górnika Zabrze. W sumie na widowni zasiadło 340 551 kibiców.

Od momentu oddania w lutym 2016 do użytku trzech nowych trybun Areny Zabrze (czwartą, starą zajmują tylko dziennikarze) ligowe "domowe" mecze Górnika obejrzało 622 704 osób, a łącznie z pięcioma spotkaniami Pucharu Polski na widowni zasiadło w tym czasie 689 205 kibiców – poinformowało biuro prasowe stadionu.

 

Dziesięć razy w ostatnim sezonie sprzedane zostały wszystkie bilety - na dziewięć pojedynków ligowych i jeden w Pucharze Polski. W poprzednim sezonie Górnik występował w Nice 1 Lidze, a w niedawno zakończonych rozgrywkach ekstraklasy beniaminek prowadzony przez trenera Marcina Brosza zajął czwarte miejsce.

 

W czasie minionych 10 miesięcy dwukrotnie trybuny były wypełnione po brzegi, czyli zasiadło na nich 24 563 osób, bez zachowania pustych sektorów buforowych z racji braku sympatyków gości (podczas meczów z Lechem i Wisłą Kraków).

 

Trzynaście pojedynków obejrzało ponad 20 tys. ludzi, m.in. taka frekwencja była na... marcowym sparingu z chorwackim Hajdukiem Split.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze