"Nie wiem, czy Pudzianowski będzie chciał walczyć o pas"

Sporty walki

Gdybyśmy nie wprowadzili pojedynków 5x5 minut w walkach mistrzowskich, to mógłbym powiedzieć, że walka Bedorf - Pudzianowski jest eliminatorem. Walki o pas są uwarunkowane pięcioma rundami i to może być dla Mariusza problem - powiedział w magazynie Puncher Extra Time współwłaściciel KSW, Martin Lewandowski.

Podczas gali KSW 44 dojdzie do niezwykle ciekawej walki w kategorii ciężkiej. Były mistrz Bedorf (14-3, 5 KO, 3 SUB) stanie naprzeciwko Pudzianowskiego (12-5-1NC, 5 KO, 2 SUB). Nieoficjalnie mówi się, że pojedynek ten będzie eliminatorem do starcia o pas mistrzowski kategorii ciężkiej, który obecnie dzierży Philip de Fries.

 

W programie Puncher Extra Time, prowadzący Artur Łukaszewski spytał, czy współwłaściciel organizacji KSW potwierdzi, że walka ta będzie eliminatorem.

 

- Tak powtarzamy, trochę, by zachęcić Mariusza, bo to facet, który nie idzie po złoto, a laury nie interesują tak bardzo. Oczywiście jak zaczął się bardziej rozkręcać, to trochę więcej nad tym myślał. To nie jest dla niego, jak dla wielu zawodników, szczyt możliwości. On jest zadowolony, że zdążył pokonać m.in. Graciego czy Pawła Nastulę, a teraz przyjdzie mu walczyć z byłym mistrzem. Gdybyśmy nie wprowadzili pojedynków 5x5 minut w walkach mistrzowskich, to mógłbym powiedzieć, że jest to eliminator. Walki o pas są uwarunkowane pięcioma rundami i to może być dla Mariusza problem. On otwarcie o tym mówi - stwierdził Lewandowski.

 

Żeby myśleć o ewentualnej walce o pas, Pudzianowski musi najpierw pokonać Bedorfa, który będzie jednym z większych wyzwań w dotychczasowej karierze "Pudziana".

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

Bilety na galę KSW 44 dostępne na ebilet.pl!

O gali KSW 44

Na gali KSW 44 w walce wieczoru zobaczymy niezwykle oczekiwane starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a byłym mistrzem, Karolem Bedorfem.

O wakujący pas KSW w wadze piórkowej powalczą Kleber Koike Erbst i Marcin Wrzosek. Kolejnego zwycięstwa w klatce poszuka jedna z największych gwiazd KSW, Michał Materla, który podejmie w ERGO Arenie Martina Zawadę.

Do klatki wejdzie też Tomasz Oświeciński, który skrzyżuje rękawice z bośniacką supergwiazdą, Erko Junem. Filip Wolański skrzyżuje rękawice z Danielem Torresem. Berserker ze Szczecina, Gracjan Szadziński zmierzy się z Paulem Redmondem, a irlandzki pionier Chris Fields przywita w KSW brazylijskiego bombardiera, Wagnera Prado. Gala KSW 44 rozpocznie się od pojedynku pomiędzy Dawidem Gralką a Sebastianem Przybyszem.

Bilety na galę KSW 44 dostępne na ebilet.pl!

 

Karta walk KSW 44:

 

walka wieczoru:

Waga ciężka: Karol Bedorf (14-3, 5 KO, 3 SUB) - Mariusz Pudzianowski (12-5-1NC, 5 KO, 2 SUB)

 

o pas mistrzowski KSW:

Waga piórkowa: Kleber Koike Erbst (23-4-1, 2 KO, 19 SUB) - Marcin Wrzosek (13-4, 5 KO, 3 SUB)

 

Limit umowny (90 kg): Michał Materla (25-6, 7 KO, 12 SUB) - Martin Zawada (28-14-1, 18 KO, 5 SUB)

Waga ciężka: Tomasz Oświeciński (1-0, 1 KO) - Erko Jun (0-0)

Waga piórkowa: Filip Wolański (11-2, 3 KO, 2 SUB) - Daniel Torres (7-3-1NC, 4 KO, 1 SUB)

Waga lekka: Gracjan Szadziński (7-2, 5 KO) - Paul Redmond (14-7, 5 KO, 5 SUB)

Waga półciężka: Chris Fields (12-7-1, 6 KO, 5 SUB) - Wagner Prado (13-3-1NC, 12 KO)

Waga lekka: Łukasz Rajewski (7-3-1NC, 5 KO) - Leo Zulić (7-1, 3 KO, 3 SUB)

Waga kogucia: Dawid Gralka (6-1, 4 SUB) - Sebastian Przybysz (3-1, 1 KO, 1 SUB)

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie