Włoszczowska druga, Wawak trzeci w pokazowych zawodach w Pradze

Inne
Włoszczowska druga, Wawak trzeci w pokazowych zawodach w Pradze
fot. Cyfrasport

Maja Włoszczowska zajęła drugie, a Bartłomiej Wawak - trzecie miejsce w pokazowych zawodach w kolarstwie górskim, które odbyły się w Pradze. Zwyciężyli Szwajcarka Jolanda Neff i Hiszpan David Valero.

Włoszczowska była wolniejsza od koleżanki z polskiego teamu Kross o siedem sekund. Trzecia była reprezentantka gospodarzy Jitka Skarnitzlova, której strata do Neff przekroczyła minutę.

Wawak miał czas o 6,1 s gorszy od drugiego na mecie Szwajcara Fabiana Gigera i 12,4 od Valero. Z tą trójką na czele długo trzymał się mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Nino Schurter, ale Szwajcar, który w niedzielę triumfował w zawodach Pucharu Świata w Novym Mescie, miał upadek i zajął dopiero 23. pozycję.

Była to 25. edycja zawodów w stolicy Czech znanych pod nazwą "Praskie schody". To jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez pokazowych. Od 1994 udział w niej biorą najlepsi górscy kolarze globu oraz wielu reprezentantów gospodarzy. Trasa przebiega przez centrum Starego Miasta i Plac Hradczański.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze