MŚ 2018: Statystycznie Brazylia i Niemcy z największymi szansami na tytuł

Piłka nożna
MŚ 2018: Statystycznie Brazylia i Niemcy z największymi szansami na tytuł
fot. PAP

Brazylia i Niemcy mają największe szanse na zdobycie w Rosji tytułu piłkarskiego mistrza świata - wynika z analizy przeprowadzonej przez Instytut Statystyki Uniwersytetu w Innsbrucku. Polska jest 13. w tym zestawieniu.

Prawdopodobieństwo wywalczenia trofeum przez Brazylię wyliczono na 16,6 procent, Niemcom przyznaje się 15,8 proc. szans, a Polsce - 1,5 proc.

 

Eksperci z Austrii, którzy korzystają z danych 26 internetowych firm bukmacherskich oraz innych statystyk, przeprowadzili miliony symulacji całego turnieju i na tej podstawie wytypowali największych faworytów. Chwalą się, że trafnie wytypowali triumfatora mundialu w 2010 roku i trzech z czterech półfinalistów imprezy w Brazylii cztery lata później.

 

Szansa na to, że Niemcy i Brazylia spotkają się w finale wynosi 5,5 procent. Eksperci nie są w stanie przewidzieć, kto w takim przypadku wzniósłby trofeum, choć minimalnie większą szansę na zwycięstwo mieliby - ich zdaniem - "Canarinhos" - 50,6 procent.

 

Taki skład finału jest możliwy tylko wówczas, jeśli oba zespoły zajmą pierwsze miejsca w swoich grupach. Niemcy zagrają z Meksykiem, Szwecją i Koreą Południową, natomiast Brazylia ze Szwajcarią, Kostaryką i Serbią.

 

Kolejne zespoły z największą szansą na triumf to Hiszpania - 12,5 proc. i Francja - 12,1. Według statystyków z Uniwersytetu w Innsbrucku w półfinałach te ekipy trafiłyby, odpowiednio, na Niemcy - 9,2 proc. i Brazylię - 9,4.

 

Pierwszy mecz mundialu zaplanowano na 14 czerwca, kiedy gospodarze zmierzą się z Arabią Saudyjską. Finał odbędzie się 15 lipca.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie