Piast Gliwice wykupił Czerwińskiego

Piłka nożna
Piast Gliwice wykupił Czerwińskiego
fot. Cyfrasport

Działacze Piasta Gliwice wykupili z Legii Warszawa obrońcę Jakuba Czerwińskiego, który wiosną grał w piłkarskiej ekstraklasie w śląskim klubie na zasadzie wypożyczenia.

Piast skorzystał w ten sposób z opcji pierwokupu i podpisał z 26-letnim stoperem umowę obowiązującą do końca czerwca 2012.

- Cieszę się, że tak potoczyła się moja sytuacja. Przez ten okres, który występowałem w Piaście zdobyłem zaufanie i zdecydowano się mnie zakontraktować na dłużej. Jestem przekonany, że trudne doświadczenia z ubiegłego sezonu potraktujemy jako lekcję i będziemy mocniejszą drużyną – powiedział zawodnik, cytowany przez oficjalną stronę internetową Piasta.

Gliwiczanie do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie w ekstraklasie i zapewnili je sobie po wygranej na finiszu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 4:0.

Czerwiński przychodząc w styczniu do Piasta podkreślał, że zależy mu na grze i nie traktuje odejścia z mistrza Polski jako kroku wstecz.

Od razu zyskał miejsce w podstawowym składzie ekipy trenera Waldemara Fornalika i uznanie kibiców, doceniających jego twardą i skuteczną grę.

Obrońca wystąpił wiosną w 15 spotkaniach, strzelił jednego gola.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze