Warsaw Boxing Night, czyli szlakiem historii warszawskiego pięściarstwa

Sporty walki

Już 16 czerwca do pięściarskiego ringu powróci Andrzej Fonfara (29-5, 17 KO), a dopiero po raz drugi wystąpi w zawodowym boksie podczas zawodowej kariery. Podczas gali Warsaw Boxing Night zmierzy się z Ismajiłem Siłłachem (25-5, 19 KO). W stolicy Polski docenieni zostaną również bokserzy, którzy zapisali się złotymi zgłoskami w historii stołecznego pięściarstwa.

Pięściarska sekcja CWKS Legia oficjalnie powstała już w 1931 roku, a przed II wojną światową głównym jej trenerem był legendarny Feliks Stamm. Pod jego wodzą eksplodowały talenty m.in. Kzimierza Doroby czy Tadeusza "Teddy\'ego" Pietrzykowskiego.

Klub wyszkolił wielu medalistów olimpijskich. W barwach CWKS-u po złote medale sięgali natomiast Józef Grudzień (1964 w Tokio) oraz Jan Szczepański (1972 w Monachium). Po srebrne - J. Grudzień (1968 w Meksyku) i Wiesław Rudkowski (1972 w Monachium), a brązowe - Henryk Niedźwiedzki i Zbigniew Pietrzykowski (1956 w Melbourne), Janusz Gortat (1972 w Monachium i 1976 w Montrealu), Kazimierz Szczerba (1976 u Montrealu (1980 w Moskwie), Krzysztof Kosedowski (1980 w Moskwie) oraz Henryk Petrich i Andrzej Gołota (1988 w Seulu).

Już 16 czerwca do zawodowego ringu powróci pięściarz, który mocno utożsamia się z historią warszawskiego klubu. Podczas gali Warsaw Boxing Night Andrzej Fonfara skrzyżuje rękawice z Ismajiłem Siłłachem, a wydarzenie w stolicy będzie dla niego pierwszą walką w Polsce od dwunastu lat.

- W Legii czuję się jak w domu. Wielu pięściarzy w barwach tego klubu osiągnęło wiele sukcesów i zdobywało wiele medali. Czuję się niezwykle wyróżniony, że będę mógł nawiązać do wielkiej historii warszawskiego boksu - mówi Andrzej Fonfara.

Podczas warszawskiego wydarzenia kibice zobaczą występy zawodowych pięściarzy oraz starcia olimpijskie, ale nie zabraknie również nawiązania do wielkiej historii stołecznego boksu.

- To nie było łatwe, ale uznaliśmy, że chcemy zaprezentować kibicom coś, czego jeszcze nie doświadczyli. Chcemy sięgnąć do historii polskiego boksu i największych jego sukcesów i pokazać, że związane są one bezpośrednio z pięściarzy wychowanych przez warszawską Legię - mówi Artur Bochenek, organizator gali Warsaw Boxing Night.

W załączonym wideo materiał o gali Warsaw Boxing Night, która odbędzie się już 16 czerwca na warszawskim Torwarze. Transmisja wydarzenia na sportowych antenach Polsatu.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze