Bezbramkowy remis Senegalu. Rywale Polaków jeszcze bez formy

W towarzyskim meczu piłkarskim Luksemburg zremisował z Senegalem 0:0. Reprezentacja Senegalu to jeden z grupowych rywali reprezentacji Polski na MŚ 2018. Obie ekipy zmierzą się ze sobą 19 czerwca w Moskwie.

Selekcjoner Aliou Cisse już w połowie maja wybrał 23-osobową kadrę na mistrzostwa świata. Przed tygodniem Senegalczycy rozpoczęli zgrupowanie w kurorcie Saly Portudal, około 80 km od Dakaru. Przed mundialem zaplanowali trzy mecze sparingowe, kolejno z: Luksemburgiem (31 maja), Chorwacją (8 czerwca) oraz Koreą Południową (11 czerwca).

Na pierwszy ogień poszli więc Luksemburczycy, a spotkanie rozegrano na Stade Josy Barthel w Luksemburgu. W składzie ekipy Senegalu zabrakło Sadio Mane, który kilka dni wcześniej grał w barwach Liverpoolu w finale Ligi Mistrzów.

Pierwsza połowa spotkania, zgodnie z przewidywaniami przebiegała pod dyktando piłkarzy Senegalu. Gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy, jednak Senegalczycy nie zdołali wykorzystać żadnej z kilku stworzonych okazji. W 19. minucie dobrym strzałem zza pola karnego popisał się Mbaye Niang, jednak bramkarz rywali zdołał wybić piłkę. W kilku innych sytuacjach podopiecznym trenera Cisse brakowało dokładności w kluczowych momentach, skutecznego wykończenia akcji, czego przykładem była sytuacja z 44. minuty, gdy po dośrodkowaniu Nianga i interwencji Kevina Malgeta piłka trafiła w słupek, a dobitka Ismaila Sarra nie przyniosła powodzenia.

Tuż po przerwie Niang egzekwował rzut wolny z okolicy 25. metra i trafił w poprzeczkę. Jeszcze w 56. minucie Pape Moussa Konate w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę, ale z biegiem czasu piłkarze Senegalu atakowali z coraz mniejszym animuszem. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a styl gry oraz taki rezultat w konfrontacji ze znacznie niżej notowanym rywalem oznacza, że Senegalczycy dalecy są jeszcze od mundialowej formy.

Luksemburg – Senegal 0:0

Senegal: Khadim N'Diaye - Moussa Wague, Cheikhou Kouyate, Kalidou Koulibaly (46. Salif Sane), Saliou Ciss (46. Lamine Gassama) - Ismaila Sarr (65. Diafra Sakho), Idrissa Gueye (46. Badou N'Diaye), Alfred N'Diaye (69. Cheikh N'Doye), Keita Balde (46. Mame Biram Diouf) - Pape Moussa Konate, M'Baye Niang.

Polacy zmierzą się z Senegalem 19 czerwca w Moskwie w swym pierwszym meczu na MŚ 2018. Rywalami obu ekip w grupie H będą też Kolumbia oraz Japonia.