French Open: Jak wypadli Polacy na turnieju we Francji?

Tenis
French Open: Jak wypadli Polacy na turnieju we Francji?
fot. PAP/EPA

Hubert Hurkacz pożegnał się z turniejem French Open w drugiej rundzie. Wrocławianin był ostatnim z polskich singlistów, który rywalizował w tegorocznej edycji zmagań na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa. 21-letni tenisista, który do głównej drabinki dostał się z kwalifikacji, zaliczył pierwszy występ nie tylko w paryskiej imprezie, ale także w rywalizacji wielkoszlemowej.

Podobnie wyglądała droga Magdaleny Fręch, która również odpadła w drugiej rundzie, a wcześniej przeszła trzystopniowe eliminacje. Łodzianka po raz pierwszy w zasadniczej części imprezy wielkoszlemowej zaprezentowała się niespełna pół roku temu. W styczniowym Australian Open przegrała jednak mecz otwarcia.

 

Na pierwszej rundzie w Paryżu zatrzymała się tym razem Magda Linette, najbardziej doświadczona z tej trójki. W poprzedniej edycji poznanianka dotarła do trzeciego etapu rywalizacji, co jest jej najlepszym wynikiem w Wielkim Szlemie. Rezultat ten powtórzyła w styczniu w Melbourne. W latach 2015-16 z rywalizacją we Francji także pożegnała się po pierwszym spotkaniu.

 

Dotychczasowe wyniki we French Open w grze pojedynczej Polaków, którzy wystąpili w tegorocznej edycji turnieju:
 
 Magda Linette
 2013 - kwalifikacje (2. runda)
 2014 - kwalifikacje (1. runda)
 2015 - 1. runda
 2016 - 1. runda
 2017 - 3. runda
 2018 - 1. runda
 
 Magdalena Fręch
 2018 - 2. runda
 
 Hubert Hurkacz
 2018 - 2. runda
jk, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie