W ramach tej akcji organizatorzy chcą wprowadzić program tenisowy do dwóch brwinowskich szkół. Zajęcia będą się odbywały na obiektach szkolnych, a dzięki kortom w Żółwinie, ma powstać tam pięć kortów. Dzieci będą miały dalszą perspektywę rozwoju sportowego. Otworzą się także nowe możliwości dla wszystkich uzdolnionych dzieci z podwarszawskiego „Trójmiasta Ogrodów”.

Jest to niezwykle śmiałe przedsięwzięcie, które zadecyduje o dalszych losach klubu. Jeśli się uda, to kilkaset dzieci z klas 0-4 zostanie objętych innowacyjnym programem edukacyjnym, a zajęcia będą prowadzone wspólnie przez nauczycieli nauczania początkowego i trenerów z naszego klubu. Bez wątpienia jest to projekt unikalny w skali całej Polski. Przygotowania trwały wiele lat, a organizatorzy podjęli się niezwykle trudnego zadania.

Razem ze szkolonym przez klub dziećmi, ich rodzicami, przyjaciółmi klubu i dzięki wsparciu darczyńców, w planach jest budowa w czynie społecznym wymarzonego klubu. Powstał społeczny komitet projektu „Od Żółwika do Federera”, w którego skład weszli przedstawiciele kilku organizacji działających na ternie Gmin Brwinów i Podkowa Leśna. Projekt wspierają też nasi wybitni polscy tenisiści, Agnieszka Radwańska podarowała sukienkę z dedykacją dla Żółwików, a Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski sprezentowali swoje rakiety, także ze specjalną dedykacją. Są te z koszulki od naszych kadrowiczów w Pucharze Davisa i koszulka z autografem Angelique Kerber. Wszystko to podkreśla wyjątkowy charakter projektu „Od Żółwika do Federera”, któremu kibicuje cała tenisowa Polska.

Ambasadorem projektu „Od Żółwika do Federera” została świetna polska tenisistka, pani Katarzyna Nowak. Pani Katarzyna to wielokrotna mistrzyni Polski, olimpijka, reprezentantka Polski w Pucharze Federacji. Jako pierwsza przecierała szlaki w zawodowym tenisie na przełomie lat 80 i 90. Jest pierwszą Polką, która awansowała do pierwszej pięćdziesiątki najlepszych tenisistek świata w rankingu WTA. Patronat Honorowy nad projektem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Pruszkowski, Burmistrz Gminy Brwinów i Polski Związek Tenisowy, Waldemar Cecuła prezes Klubu Sportowego „Tennis Life".