Puchar Polski jedzie do Łęcznej! Piłkarki Górnika lepsze od Czarnych Sosnowiec

Zawodniczki Górnika Łęczna okazały się lepsze od Czarnych Sosnowiec w finale Pucharu Polski na stadionie ŁKS-u Łódź! Zawodniczki z Łęcznej triumfowały 3:1.

Już w pierwszych minutach prowadzenie GKS-owi dała Agata Guściora zachowując spryt przy rzucie wolnym. Kilka minut później Ewelina Kamczyk wyszła sam na sam z bramkarką Czarnych, jednak... nie musiała wykańczać akcji. Wyręczyła ją zawodniczka rywalek, Patricia Fischerová kierując piłkę pechowo do własnej siatki.

Zespół Czarnych nie miał nic do stracenia i zaczął grać odważniej. Gol kontaktowy padł jeszcze przed zmianą stron, a na listę strzelców wpisała się Patricia Hmirova. Początek drugiej połowy to jednak prawdziwy koszmar dla piłkarek z Sosnowca: Dżesika Jaszek wykorzystała fatalne zachowanie obrony i bramkarki już w pierwszej akcji drugiej części gry.

Jak się okazało, było to ostatnie trafienie tego popołudnia w Łodzi. Na stadionie ŁKS-u mogły triumfować zawodniczki Górnika!

Górnik Łęczna - Czarni Sosnowiec 3:1 (2:1)

Bramki: Guściora 8, Fischerová 15 (s), Jaszek 46 - Hmírová 42

Górnik Łęczna: Anna Palińska - Alicja Dyguś, Natasza Górnicka, Agata Guściora, Ana Jelencić - Dominika Grabowska (72. Weronika Zawistowska), Sylwia Matysik, Gabriela Grzywińska, Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk (87. Alicja Materek) - Dżesika Jaszek (79. Agnieszka Jędrzejczyk)

Czarni Sosnowiec: Anna Szymańska - Andrea Horváthová (67. Anna Šmídová), Dagmara Grad, Patrícia Fischerová, Julia Wycisk - Petra Zdechovanová (52. Oliwia Cichy), Lucia Šušková (56. Karolina Wieczorek), Joanna Operskalska, Patrícia Hmírová, Patrycja Matla - Marta Cichosz

Żółte kartki: Górnicka, Grabowska - Operskalska, Wycisk