Były mistrz Polski w tenisie stołowym Kosowski zagra w FC Koeln

Inne
Były mistrz Polski w tenisie stołowym Kosowski zagra w FC Koeln
fot. PAP

Mistrz Polski w tenisie stołowym z 2006 roku Jakub Kosowski po pięciu latach wraca do Niemiec. Ostatnio grał we francuskim Caen TTC, a od przyszłego sezonu będzie występował w zespole spadkowicza z 2. Bundesligi FC Koeln.

"Jakub ma duże międzynarodowe doświadczenie i sportową jakość, która pomoże odnosić sukcesy naszej drużynie. Polak miał oferty z drugiej ligi, ale zdecydował się przenieść do FC Koeln" - przyznał szef klubu z Kolonii Denis Mortazavi.

W barwach SV Pluederhausen Kosowski zdobył Pucharu Niemiec i Pucharu ETTU, grając w jednym zespole ze słynnym Szwedem Joergenem Perssonem, z którym przegrał o wejście do "16" podczas mistrzostw Europy 2007 w Belgradzie. W turnieju rozgrywanym w stolicy Serbii Kosowski był też - jako rezerwowy - członkiem reprezentacji, która sięgnęła po brązowy medal.

"W niemieckiej Bundeslidze bardzo ważne były dla mnie zwycięstwa z takimi znakomitymi zawodnikami, jak Szwedzi Jan-Ove Waldner (dwukrotnie - PAP) i Persson, Niemcy Dimitrij Ovtcharov, Patrick Baum i Bastian Steger, Rumun Adrian Crisan czy Tajwańczyk Chuan Chih-Yuan. Dziś jestem w FC Koeln i cieszę się z możliwości gry w tym klubie. To kolejne sportowe wyzwanie. Przed laty też występowałem w trzeciej lidze niemieckiej, a potem osiągałem spore sukcesy" - powiedział PAP Kosowski, który prywatnie jest miłośnikiem żużla.

Dodał, że ma nadzieję spotkać w Kolonii Lukasa Podolskiego, znanego niemieckiego piłkarza urodzonego w Polsce, związanego długo z FC Koeln; Podolski przyszedł na świat w Gliwicach, a Kosowski w Bytomiu.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze