Francja to być może jedyna reprezentacja na świecie, która mogła sobie pozwolić na pozostawienie w domach Kingsleya Comana i Anthony'ego Martiala. Fantastyczni młodzi skrzydłowi ustąpili miejsca… jeszcze lepszym Ousmane Dembele i Kylianowi Mbappe. To właśnie ten duet przeprowadził akcję, po której Trójkolorowi podwyższyli prowadzenie w meczu towarzyskim z Włochami.

Dembele w ostatnich dniach jest łączony z transferem do Arsenalu lub Paris Saint-Germain, ponieważ Barcelona miała dojść do wniosku, że z powodu braku minut będzie tracił na wartości. Kanonierzy mieli już ponoć wykonać pierwszy ruch celem jego pozyskania, a pośrednikiem całej operacji ma być Sven Mislintat, który jako skaut Borussii Dortmund ściągał 21-latka do Niemiec. Obecnie pracuje on w Londynie.

W drugiej połowie towarzyskiego hitu Dembele rozkręcił się na dobre. Najpierw przeprowadził imponującą akcję lewym skrzydłem, zakończoną oszukaniem dwóch rywali jednym zamachem i strzałem w poprzeczkę. Kilkanaście minut później miał już więcej szczęścia. Sprytnym "rogalem" z 17 metrów przelobował bezradnego Salvatore Sirigu. Był to dziesiąty występ młodego skrzydłowego w dorosłej reprezentacji, zastąpiony został kilkanaście minut później przez Thomasa Lemara.

Kapitalna bramka Dembele w załączonym materiale wideo.