Miniony sezon był kolejnym świetnym w wykonaniu reprezentanta Polski, który na zgrupowaniu w Arłamowie walczy o wyjazd na mundial. Błyskotliwy gracz staje również przed ważnym życiowym wyborem, bowiem przed nim najprawdopodobniej zmiana pracodawcy.

 

"Przegląd Sportowy" informuje, że "Franek" cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony zagranicznych klubów. 1-krotnego reprezentanta Biało-Czerwonych chcą pozyskać dwa tureckie kluby. Chodzi o Bursaspor oraz mistrza tego kraju - Galatasaray Stambuł. Ponadto wychowanek Lechii Gdańsk jest uważnie obserwowany przez kluby ze Stanów Zjednoczonych - Chicago Fire i Columbus Crew. W MLS mógłby liczyć na "gwiazdorski kontrakt", a "Strażacy" chcą wyłożyć za niego 1,7 mln dolarów. 

W tym momencie gracz "Jagi" mimo tych doniesień jest najbliżej pozostanie w kraju. Legia, bowiem jako jedyna kontaktowała się z władzami białostockiego klubu. "Duma Podlasia" chce otrzymać za swoją gwiazdę ofertę na poziomie 2,5 mln euro.

 

Kadrowicz Adama Nawałki rozegrał 31 meczów w Ekstraklasie w zeszłym sezonie. Strzelił cztery gole oraz zanotował pięć asyst. Jego kontrakt z klubem z Podlasia jest ważny do końca czerwca 2020 roku.