Liga Narodów: Niemcy górą w starciu z Chinami

W drugim piątkowym meczu turnieju Ligi Narodów w Łodzi siatkarze Chin przegrali z Niemcami 1:3. We wcześniejszym spotkaniu Polska pokonała Francję 3:0.

Selekcjoner Chińczyków Raul Lozano przed laty prowadził reprezentację Niemiec (2009–11), znajomość tamtejszej siatkówki pozwoliła mu jednak zaledwie na urwanie seta w spotkaniu Ligi Narodów.

Brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata byli faworytami tego starcia, jednak w premierowej odsłonie zaprezentowali się bardzo słabo, tak jakby zlekceważyli rywali i chcieli ograć ich na stojąco. W efekcie Azjaci otworzyli mecz zwyciężając 25:23.

W drugiej partii podrażnieni takim obrotem sprawy Niemcy od początku mieli wyraźną przewagę (4:8, 9:16) i spokojnie zmierzali po zwycięstwo, które skutecznym atakiem przypieczętował Christian Fromm (18:25). Set numer trzy miał podobny przebieg, z tym że Niemcy, mając wyraźną przewagę (10:16, 14:20), pozwolili rywalom zmniejszyć dystans (20:23), wygrali jednak i tę partię (22:25). W czwartej odsłonie, po wyrównanym początku (11:11), inicjatywę przejęli podopieczni Andrei Gianiego. Spotkanie skutecznym atakiem zakończył Simon Hirsch (21:25).

Niemcy nie zachwycili, ale zdołali odnieść pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Narodów. Najlepiej punktowali: Chuan Jiang (24), Libin Liu (12) – Chiny; Christian Fromm (19), Simon Hirsch (13), Marcus Bohme (12), Tobias Krick (11) – Niemcy.

W sobotnich spotkaniach Chińczycy zmierzą się z Polską (godzina 16.00), a Niemcy zagrają z Francją (godzina 19.00).

Turniej Ligi Narodów (1–3 czerwca, Łódź):

2018-06-01: Polska – Francja 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)
2018-06-01: Chiny – Niemcy 1:3 (25:23, 18:25, 22:25, 21:25)

2018-06-02: Polska – Chiny (sobota, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport, Polsat)
2018-06-02: Niemcy – Francja (sobota, godzina 18.50; transmisja – Polsat Sport)

2018-06-03: Polska – Niemcy (niedziela, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport, Polsat)
2018-06-03: Francja – Chiny  (niedziela, godzina 18.50; transmisja – Polsat Sport).