Francja rozbita w Łodzi! Trwa zwycięska seria polskich siatkarzy

W pierwszym spotkaniu turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Łodzi Polska wygrała z Francją 3:0. W drugim meczu zawodów w Atlas Arenie Niemcy zmierzą się z Chinami.

Polscy siatkarze znakomicie rozpoczęli rozgrywki Ligi Narodów. Pokonali kolejno Koreę Południową 3:0, Rosję 3:0 oraz Kanadę 3:1, dzięki temu z dziewięcioma punktami prowadziła w tabeli po pierwszym weekendzie zmagań. Drugie miejsce zajmowała Francja, mogąca się pochwalić identycznym dorobkiem punktowym. "Trójkolorowi" ograli Iran 3:1, Japonię 3:1 oraz Australię 3:0. Właśnie te dwie ekipy zmierzyły się w meczu otwarcia turnieju w Łodzi.

W porównaniu do pierwszego tygodnia Ligi Narodów, obaj trenerzy zdecydowali się dokonać roszad w składach swoich drużyn. Vital Heynen dokonał pięciu zmian. W składzie znaleźli się Maciej Muzaj, Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Michał Żurek oraz Mateusz Bieniek. Wolne dostali Łukasz Kaczmarek, Damian Schulz, Bartłomiej Lemański, Kacper Piechocki i Bartosz Bednorz.

Trener reprezentacji Francji Laurent Tillie dokonał czterech zmian. W Łodzi zabrakło kilku gwiazd, z Earvinem N’Gapethem, Jenią Grebennikovem i Benjaminem Toniuttim na czele.

Gospodarze lepiej rozpoczęli to spotkanie, zaczęli budować przewagę już na pierwszej przerwie technicznej (8:6), a po niej całkowicie przejęli inicjatywę na parkiecie. Skuteczna gra Michała Kubiaka i Bartosza Kurka pozwoliła uzyskać czteropunktową zaliczkę (16:12), a kilka oczek dołożyli rywale, popełniając błędy własne. Końcówka bez większych emocji – Polacy kontrolowali sytuację, kończąc partię skuteczną kontrą (25:19).

Polacy wygrali seta lekko, łatwo i przyjemnie, ale od początku drugiej odsłony sytuacja odwróciła się o 180 stopni. To Francuzi zaczęli nadawać ton grze i szybko uzyskali znaczącą przewagę (4:8). W środkowej części seta obraz gry nie uległ zmianie: pewna gra Trójkolorowych, błędy Polaków i w efekcie goście utrzymali przewagę. Od stanu 13:17 nastąpił zaskakujący zwrot akcji. W polu zagrywki pojawił się Mateusz Bieniek, a na parkiecie Dawid Konarski i to ta dwójka odegrała główne role w tej części seta. Biało-czerwoni wygrali dziewięć (!) kolejnych piłek, uzyskali przewagę 22:17 i tą serią praktycznie rozstrzygnęli seta (25:20).

Trzecia odsłona była bardziej wyrównana od poprzednich. Gra toczyła się przy minimalnej przewadze gospodarzy, jednak Francuzi utrzymywali kontakt punktowy. Jeszcze przy stanie 23:22 kwestia zwycięstwa w tym secie była otwarta. Decydujące akcje padły jednak łupem Polaków. Artur Szalpuk atakiem z prawego skrzydła wywalczył piłkę meczową, a po chwili skuteczny blok zakończył to spotkanie (25:22).

Polacy mieli wyraźną przewagę w bloku (9–4), popełnili też mniej błędów od rywali (18–24). Najlepiej punktowali: Jakub Kochanowski (11), Michał Kubiak (10) – Polska; Stephen Boyer (13), Kevin Tillie (11) – Francja.

W drugim piątkowym meczu łódzkiego turnieju wicemistrzowie Europy Niemcy zmierzą się z Chinami. Kolejnym rywalem Polaków będą w sobotę Chińczycy, których prowadzi trener Raul Lozano (sobota, godzina 16.00).

Polska – Francja 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero) oraz Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Aleksander Śliwka.
Francja: Antoine Brizard, Kevin Tillie, Julien Lyneel, Kevin Le Roux, Stephen Boyer, Nicolas Le Goff – Jeremie Mouiel (libero) oraz Jean Patry, Raphael Corre, Thibault Rossard.

Turniej Ligi Narodów (1–3 czerwca, Łódź):

2018-06-01: Polska – Francja 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)
2018-06-01: Chiny – Niemcy (piątek, godzina 18.50; transmisja – Polsat Sport)

2018-06-02: Polska – Chiny (sobota, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport, Polsat)
2018-06-02: Niemcy – Francja (sobota, godzina 18.50; transmisja – Polsat Sport)

2018-06-03: Polska – Niemcy (niedziela, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport, Polsat)
2018-06-03: Francja – Chiny  (niedziela, godzina 18.50; transmisja – Polsat Sport).

Relacja zakończona

Polska – Francja 3:0 (25:19, 25:20, 25:22) Koniec meczu! Zdecydowane zwycięstwo Polaków!

Polska – Francja 2:0, 24:22 Artur Szalpuk wywalczył piłkę meczową!

Polska – Francja 2:0, 22:19 Skuteczny blok gospodarzy!

Polska – Francja 2:0, 21:18 Skuteczny atak Artura Szalpuka. Laurent Tillie poprosił o czas.

Polska – Francja 2:0, 19:18 Francuzi nie rezygnują.

Polska – Francja 2:0, 18:16 Skuteczny atak Mateusza Bieńka.

Polska – Francja 2:0, 16:13 Skuteczny atak Mateusza Bieńka i trzy oczka różnicy na drugiej przerwie.

Polska – Francja 2:0, 15:11 Punkt dla Polski po weryfikacji.

Polska – Francja 2:0, 13:11 Bartosz Kurek obił blok rywali.

Polska – Francja 2:0, 9:9 Błędy Polaków i rywale odrobili straty.

Polska – Francja 2:0, 8:6 Podwójny blok Polaków i dwa oczka zaliczki na pierwszej przerwie.

Polska – Francja 2:0, 6:6 Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Francja 2:0, 6:5 Autowy atak Aleksandra Śliwki.

Polska – Francja 2:0, 4:2 Jakub Kochanowski – as serwisowy.

Polska – Francja 2:0, 2:1

Polsat Sport

Oficjalny profil Polsatu Sport.

Polska – Francja 2:0, 1:1 Rozpoczął się set numer trzy!

Polska – Francja 2:0 (25:19, 25:20) Serwis Francuzów w siatkę i koniec drugiego seta!

Polska – Francja 1:0, 24:20 Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Francja 1:0, 24:19 Seria błędów Francuzów i piłka setowa dla Polski.

Polska – Francja 1:0, 22:18 Dziewięć piłek z rzędu wygrali Polacy.

Polska – Francja 1:0, 22:17 Trwa seria biało-czerwonych!

Polska – Francja 1:0, 21:17 Skuteczny blok Polaków!

Polska – Francja 1:0, 19:17 Dawid Konarski znów skutecznie!

Polska – Francja 1:0, 18:17 Mateusz Bieniek - as serwisowy! Laurent Tillie wziął drugą przerwę.

Polska – Francja 1:0, 17:17 Skuteczny blok i odrobione straty!

Polska – Francja 1:0, 16:17 Mateusz Bieniek - as serwisowy. Laurent Tillie poprosił o przerwę.

Polska – Francja 1:0, 15:17 Dwa skuteczne ataki Dawida Konarskiego i topnieje przewaga Francuzów.

Polska – Francja 1:0, 12:16 Serwis Fabiana Drzyzgi w siatkę. Cztery punkty tracą Polacy na drugiej przerwie.

Polska – Francja 1:0, 10:15 Michał Kubiak z drugiej linii.

Polska – Francja 1:0, 8:14 Kevin Tillie wygrał walkę na siatce.

Polska – Francja 1:0, 7:12 Julien Lyneel skutecznie z drugiej linii.

Polska – Francja 1:0, 4:10 Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Francja 1:0, 4:9 Antoine Brizard zaskoczył zagrywką Michała Kubiaka.

Polska – Francja 1:0, 4:8 Stephen Boyer potężnym atakiem zaprosił obie ekipy na pierwszą przerwę.

Polska – Francja 1:0, 1:4 Słaby początek drugiej partii w wykonaniu Polaków.

Polska – Francja 1:0 (25:19) Francuzi obronili się w dwóch akcjach, ale za trzecim podejściem Polacy skończyli seta skuteczną kontrą.

Polska – Francja 0:0, 24:17 Stephen Boyer zaserwował w siatkę. Piłka setowa dla Polski!

Polska – Francja 0:0, 21:15 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

Polska – Francja 0:0, 20:15 Zablokowany Bartosz Kurek.

Polska – Francja 0:0, 19:12 Kolejny punkt wywalczony przez Bartosza Kurka.

Polska – Francja 0:0, 18:12 Czas dla trenera Trójkolorowych.

Polska – Francja 0:0, 17:12 Pomyłka Juliena Lyneela.

Polska – Francja 0:0, 16:12 Cztery oczka przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Francja 0:0, 15:12 Bartosz Kurek znów skutecznie!

Polska – Francja 0:0, 14:12 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

Polska – Francja 0:0, 10:9 Bartosz Kurek po bloku rywali.

Polska – Francja 0:0, 8:8 Julien Lyneel - as serwisowy.

Polska – Francja 0:0, 8:6 Michał Kubiak zaatakował po bloku rywali. Dwa oczka przewagi gospodarzy na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Francja 0:0, 6:4 Mateusz Bieniek z krótkiej.

Polska – Francja 0:0, 5:3 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

Polska – Francja 0:0, 3:1 Skuteczny blok Polaków skończył długą wymianę.

Polska – Francja 0:0, 1:1 Rozpoczynamy pierwszy mecz turnieju Ligi Narodów w Łodzi.

Polska: Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero).
Francja: Kevin Tillie, Julien Lyneel, Kevin Le Roux, Antoine Brizard, Nicolas Le Goff, Stephen Boyer – Jeremie Mouiel (libero).

Czas na hymny obu państw. "Mazurek Dąbrowskiego" odśpiewany przez kibiców a capella.

Spotkanie w Polsacie Sport komentują Tomasz Swędrowski i Łukasz Kadziewicz.

Liga Narodów: Polska - Francja. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

Drugi z pięciu turniejów Siatkarskiej Ligi Narodów, w którym wystąpią Biało-Czerwoni odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Vitala Heynena będzie reprezentacja Francji. Trójkolorowi to zwycięzcy ubiegłorocznej, ostatniej edycji Ligi Światowej. Transmisja meczu Polska - Francja w Polsacie i Polsacie Sport.

Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Łodzi - terminarz i plan transmisji

Przed siatkarzami reprezentacji Polski drugi turniej Ligi Narodów. W dniach 1-3 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie zagrają kolejno z Francją, Chinami oraz Niemcami. Sprawdź terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów w Łodzi. Zmagania w premierowej edycji Ligi Narodów podopieczni Vitala Heynena rozpoczęli od turnieju w Katowicach i Krakowie.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów Polska - Francja. Początek spotkania o godzinie 16.00.