Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala: Zieliński zwycięzcą pierwszego etapu

Inne

Kamil Zieliński został zwycięzcą pierwszego etapu 13. Międzynarodowego Wyścigu Szlakiem Walk Majora "Hubala" z miejscowości Poświętne do Ostrowca Świętokrzyskiego (194 km). Kolarz grupy Team Hurom został liderem klasyfikacji generalnej.

Już w początkowej fazie etapu uformowała się pięcioosobowa czołówka. Na ucieczkę zdecydowali się Piotr Konwa (Elkov-Author Cycling Team), Kazach Galim Akchmetow (Astana City), Łotysz Andris Vosekalns, Michał Podlaski (Voster Uniwheels Team) i Białorusin Yauhen Sobal, którzy w pewnym momencie mieli nawet sześć minut przewagi. Jako pierwszy z czołówki odpadł Kazach, który po kraksie został odwieziony do szpitala. Ostatnich śmiałków peleton dogonił na 10 km przed metą.

Ostatecznie w Ostrowcu Św. finiszowała grupa około 50 kolarzy. Najszybszy był Kamil Zieliński, który został liderem wyścigu. Na finiszu kolarz grupy Team Hurom wyprzedził Austriaka Daniela Lehnera (Felbermayer Simplon Wels). Trzeci był Czech Vojtech Hacecky (Elkov-Author Cycling Team).

„Jestem ogromnie szczęśliwy z tego zwycięstwa. Jeszcze półtora miesiąca temu miałem złamany obojczyk i nie myślałem o ściganiu. Mój triumf oglądała moja dziewczyna i mieszkańcy mojego rodzinnego miasta Ostrowca, w którym zaczynałem swoją karierę. Na dodatek jestem liderem wyścigu, dlatego moja radość jest podwójna. Dziękuję chłopakom z drużyny, którzy mieli ogromny wkład w ten sukces” - powiedział Zieliński.

W sobotę rozegrane zostaną dwa etapy. Najpierw kolarze rywalizować będą na trasie długości 127 km ze Skarżyska-Kamiennej do Kazimierzy Wielkiej, a później czeka ich 21-kilometrowa jazda indywidualna na czas ze startem i metą w Busku Zdroju. Wyścig zakończy się w niedzielę w Końskich.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze