W pierwszym secie Kubot i Melo stracili podanie przy stanie 3:3. W kolejnym gemie nie wykorzystali czterech okazji na przełamanie powrotne. Zwycięzcę drugiej partii wyłonić musiał tie-break, w którym wyraźnie lepsi byli Roger-Vasselin i Bopanna.

 

Polsko-brazylijski duet wcześniej pokonał w Paryżu Włocha Marco Cecchinato i Węgra Martona Fucsovicsa 6:4, 7:5, a następnie wygrał z Hiszpanami Guillermo Garcią-Lopezem i Roberto Carballesem Baeną 6:4, 7:5.

 

Poprzedni sezon był bardzo udany dla Kubota i Melo, ale z French Open pożegnali się już w drugiej rundzie. W efekcie lubinianin stracił pozycję lidera rankingu deblistów i obecnie jest trzeci.

 

Do debla na kortach im. Rolanda Garrosa z Biało-Czerwonych zgłosili się w tym roku także Marcin Matkowski, Alicja Rosolska i Magda Linette. Wszyscy odpadli w pierwszej rundzie. Kubot był ostatnim Polakiem w stawce bieżącej edycji seniorskiego French Open.

 

Wynik meczu 1/8 finału gry podwójnej mężczyzn:

 

Edouard Roger-Vasselin, Rohan Bopanna (Francja, Indie, 13) - Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) 6:4, 7:6 (7-1)