Francuzi próbowali skopiować popis polskich siatkarzy! Zabrakło niewiele...

W spotkaniu Ligi Narodów przeciwko Francji polscy siatkarze popisali się niezwykłą serią dziewięciu wygranych akcji. Trójkolorowi szybko wyciągnęli wnioski z lekcji udzielonej im przez Mateusza Bieńka i kolegów, i podobną serię zaprezentowali w spotkaniu z Niemcami.

Seria wygranych piłek miała miejsce w secie numer dwa. Do stanu 13:13 była to wyrównana odsłona, później nastąpił nokautujący popis Francuzów. Dzień wcześniej, w drugim secie starcia z Polską, Trójkolorowi przegrali dziewięć piłek z rzędu, tym razem to oni wystąpili w roli egzekutorów – wygrali osiem kolejnych akcji przy zagrywkach Thibault Rossarda i doprowadzili do stanu 21:13.

Niemcy nie potrafili się już otrząsnąć w tej partii, przegrali również kolejnego seta i ulegli Francji 0:3 (21:25, 18:25, 23:25).

Punktowa seria Francuzów w załączonym materiale wideo.