Heynen: Usatysfakcjonowany mogę być dopiero w 2020 roku

Siatkówka

– Nie mogę jednak powiedzieć, że jestem usatysfakcjonowany grą, bo usatysfakcjonowany mogę być dopiero w 2020 roku, kiedy będziemy mieli olimpijski medal. Przyjemnie jest jednak mieć komplet zwycięstw po pięciu meczach w siatkarskiej Lidze Narodów – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen po zwycięstwie nad Chinami.

Po meczu Polska – Chiny (3:0) w turnieju siatkarskiej Ligi Narodów w Łodzi powiedzieli:

 

Vital Heynen (trener reprezentacji Polski): "Dobrze zaczęliśmy to spotkanie, ale gorzej było na początku drugiego seta, kiedy przegrywaliśmy 1:5. Na szczęście odwróciliśmy to. Chyba moi zawodnicy czasami czują, że są bardzo dobrzy i po prostu są na boisku zbyt zrelaksowani. Serwowaliśmy jednak dobrze. Dobry mecz zaliczył Bartosz Kwolek.

 

Nie możemy też w każdym spotkaniu pokazywać wszystko, co mamy najlepsze. Czasami trzeba wygrać, tak jak dzisiaj. Nie mogę jednak powiedzieć, że jestem usatysfakcjonowany grą, bo usatysfakcjonowany mogę być dopiero w 2020 roku, kiedy będziemy mieli olimpijski medal. Przyjemnie jest jednak mieć komplet zwycięstw po pięciu meczach w siatkarskiej Lidze Narodów. Tym bardziej, że nikt się tego nie spodziewał.

 

Zaraz po meczu z Chinami powiedziałem zawodnikom, że w niedzielę jest wyjątkowy dla mnie mecz - z reprezentacją Niemiec. Potrzebujemy tego szóstego zwycięstwa, aby zakończyć ten weekend z bilansem sześciu wygranych. Jestem pewien, że zagramy dobre spotkanie i że będziemy grać lepiej niż w sobotę – taki jest cel".

 

Dawid Konarski (atakujący reprezentacji Polski): "Jakość zwycięstwa nie była najlepsza. Wygraliśmy z reprezentacją Chin, ale to było trochę naszym obowiązkiem. Pokazaliśmy, że jesteśmy lepszą drużyną, choć nie była to super gra z naszej strony. Trener cały czas będzie nam przypominał, że jeszcze nic nie wygraliśmy. Cieszę się, że gra sprawia nam radość i wszyscy się starają. Dobrze, że wygrywamy, bo ostatnio było więcej porażek niż zwycięstw. Teraz dajemy kibicom więcej radości".

 

Paweł Zatorski (libero reprezentacji Polski): "Doceniamy to zwycięstwo, bo mieliśmy w tym meczu kilka trudniejszych chwil. Ale tak będą wyglądały wszystkie pojedynki przy rotacjach składem. Musimy być gotowi na te trudniejsze chwile i mam nadzieję, że właśnie to przygotuje nas na ciężkie mecze".

 

Artur Szalpuk (przyjmujący reprezentacji Polski): "Cieszę się, że udało nam się wygrać, a pewnie niedługo dowiemy się, co zrobiliśmy w tym meczu źle. Według mnie mieliśmy go cały czas pod kontrolą. Chcemy jednak poprawiać naszą grę, żeby prezentować się coraz lepiej".

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze