Chiński mur rozbity w trzech setach! Polacy wciąż niepokonani w Lidze Narodów

Polska pokonała Chiny 3:0 w spotkaniu drugiego dnia turnieju Ligi Narodów w Łodzi. Podopieczni trenera Vitala Heynena wciąż pozostają niepokonani w tej imprezie i umocnili się na pozycji lidera tabeli.

Po efektownym zwycięstwie nad reprezentacją Francji Polacy o kolejne punkty siatkarskiej Ligi Narodów walczyli z reprezentacją Chin. Prowadzona przez Raula Lozano drużyna z Azji wygrała jedno spotkanie z Argentyną (3:0), urwała też punkt Bułgarom (2:3) na pierwszym turnieju przed własną publicznością w Ningbo, ale rywalizację na turnieju w Łodzi rozpoczęła od porażki 1:3 z Niemcami.

Reprezentacja Polski szła przez rozgrywki jak burza. W czterech meczach Polacy czterokrotnie udowodnili swoją wyższość nad Koreą Południową (3:0), Rosją (3:0), Kanadą (3:1) i Francją (3:0). Dzięki triumfowi nad "Trójkolorowymi" umocnili się na pozycji lidera tabeli Ligi Narodów.

W starciu z Chinami byli zdecydowanymi faworytami i zaczęli potwierdzać to już w premierowej odsłonie. Po wyrównanej walce w pierwszych akcjach, gospodarze zaczęli budować przewagę dzięki dobrej zagrywce. Dwoma asami popisał się Artur Szalpuk (7:5), kolejnym Piotr Nowakowski (9:6), świetnie serwował również Bartosz Kwolek (13:9). Dobre przyjęcie, skuteczna gra w ataku pozwalały powiększyć punktowy dystans w końcówce (20:15). Artur Szalpuk zakończył seta atakiem blok-antenka (25:19).

Słaby początek drugiej odsłony (1:5) pokazał, że Polacy nie wygrają tego meczu na stojąco. Wzburzony trener Heynen poprosił o czas, a reprymenda przyniosła skutek. Polacy szybko odrobili straty (6:6), przez pewien czas oglądaliśmy walkę punkt za punkt (12:12), jednak seria wygranych piłek pozwoliła gospodarzom odskoczyć już na drugiej przerwie (16:12). W końcówce dominowali już na parkiecie, znów na zagrywce błysnął Kwolek (19:13). Wynik seta na 25:18 skutecznym atakiem ustalił Maciej Muzaj.

Set numer trzy miał na początku wyrównany przebieg (7:7). Gospodarze zaczęli budować przewagę w środkowej części seta (16:12). Zmęczony Chuan Jiang zaczął coraz częściej popełniać błędy w ataku, ale siatkarze z Azji ruszyli jeszcze do walki, złapali kontakt z Polakami (18:17). Biało-czerwoni w porę odzyskali inicjatywę, a dwa ostatnie punkty tego meczu zdobyli po błędach własnych rywali (25:21).

Polacy mieli zdecydowaną przewagę we wszystkich elementach: atak (38–31), blok (10–2) i serwis (9–3); popełnili jednak więcej błędów od rywali (21–17). Najlepiej punktowali: Artur Szalpuk (16), Bartosz Kwolek (11), Dawid Konarski (10) – Polska; Chuan Jiang (18) – Chiny.

Dzięki zwycięstwu nad podopiecznymi Raula Lozano Polacy przedłużyli zwycięską serię w rozgrywkach Ligi Narodów. Mają na koncie pięć zwycięstw i – jako jedyni – komplet punktów. Dzięki takiemu bilansowi przewodzą w tabeli rozgrywek.

W drugim sobotnim spotkaniu turnieju w Atlas Arenie Niemcy zagrają z Francuzami. Ostatnim rywalem Polaków w łódzkim turnieju będzie reprezentacja Niemiec (niedziela, godzina 16.00).

Polska – Chiny 3:0 (25:19, 25:18, 25:21)

Polska: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Michał Żurek (libero).
Chiny: Chen Zhang, Haixiang Du, Chuan Jiang, Meng Liu, Shuhan Rao, Ruantong Miao – Jiahua Tong (libero) oraz Rui Li, Jingyin Zhang, Daoshuai Ji.

Turniej Ligi Narodów (1–3 czerwca, Łódź):

2018-06-01: Polska – Francja 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)
2018-06-01: Chiny – Niemcy 1:3 (25:23, 18:25, 22:25, 21:25)

2018-06-02: Polska – Chiny 3:0 (25:19, 25:18, 25:21)
2018-06-02: Niemcy – Francja (sobota, godzina 18.50; transmisja – Polsat Sport)

2018-06-03: Polska – Niemcy (niedziela, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport, Polsat)
2018-06-03: Francja – Chiny  (niedziela, godzina 18.50; transmisja – Polsat Sport).

Relacja zakończona

Polska – Chiny 3:0 (25:19, 25:18, 25:21) Nieporozumienie Chińczyków w ataku rozstrzygnęło ostatnią akcję tego meczu.

Polska – Chiny 2:0, 24:21 Serwis rywali w taśmę dał Polakom piłkę meczową!

Polska – Chiny 2:0, 23:20 Skuteczny atak Jakuba Kochanowskiego.

Polska – Chiny 2:0, 22:19 Skuteczna kiwka Bartosza Kwolka. Raul Lozano poprosił o czas.

Polska – Chiny 2:0, 20:18 Skutecznie Bartosz Kwolek.

Polska – Chiny 2:0, 18:17 Chuan Jiang wcisnął piłkę przy siatce. Przewaga Polaków stopniała do jednego punktu. Vital Heynen poprosił o drugi czas.

Polska – Chiny 2:0, 18:14 Dawid Konarski - as serwisowy.

Polska – Chiny 2:0, 17:14 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Polska – Chiny 2:0, 16:12 Cztery punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Chiny 2:0, 15:12 Chuan Jiang coraz bardziej zmęczony. Znów pomylił się w ataku.

Polska – Chiny 2:0, 13:11 Chuan Jiang zaatakował w aut.

Polska – Chiny 2:0, 12:10 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

Polska – Chiny 2:0, 10:9 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Chiny 2:0, 8:9 Bartosz Kwolek nie trafił w boisko.

Suszarka Heynena na przerwie! Selekcjoner wściekły po słabym początku seta (WIDEO)

Reprezentacja Polski kiepsko rozpoczęła drugiego seta piątego starcia Ligi Narodów z Chinami, dając się zdominować niżej notowanym rywalom 1:5. Vital Heynen nie wytrzymał i biorąc przerwę w eksplozywny sposób skrytykował grę swoich zawodników. "To nie jest nasza gra, przerwijcie to!" - krzyknął Heynen biorąc przerwę na żądanie przy stanie 1:5 w drugim secie.

Polska – Chiny 2:0, 8:7 Punkt zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Chiny 2:0, 7:7 Chiński libero zaskoczył Pawła Zatorskiego...

Polska – Chiny 2:0, 7:5 Raul Lozano poprosił o czas.

Polska – Chiny 2:0, 5:5 Wyrównany początek tej odsłony.

Polska – Chiny 2:0, 3:1 Rozpoczął się set numer trzy.

Polska – Chiny 2:0 (25:19, 25:18) Maciej Muzaj zakończył seta skutecznym atakiem.

Polska – Chiny 1:0, 24:17 Bartosz Kwolek wywalczył piłkę setową dla Polski.

Polska – Chiny 1:0, 21:16 Skuteczna kontra Chińczyków.

Polska – Chiny 1:0, 20:13 Raul Lozano poprosił o czas.

Polska – Chiny 1:0, 19:13 Bartosz Kwolek – as serwisowy.

Polska – Chiny 1:0, 18:13 Skuteczny atak Dawida Konarskiego po mocnej zagrywce Bartosza Kwolka.

Polska – Chiny 1:0, 16:12 Fabian Drzyzga – as serwisowy. Cztery oczka zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie technicznej.

Polska – Chiny 1:0, 15:12 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Chiny 1:0, 14:12 Skuteczny atak Artura Szalpuka. Raul Lozano poprosił o przerwę.

Polska – Chiny 1:0, 13:12 Punkt za punkt w tej części seta.

Polska – Chiny 1:0, 12:11 Piotr Nowakowski – as serwisowy.

Polska – Chiny 1:0, 11:11 Skuteczna kiwka Fabiana Drzyzgi.

Polska – Chiny 1:0, 10:11 Chuan Jiang tym razem skutecznie, co pokazała weryfikacja.

Polska – Chiny 1:0, 10:9 Chuan Jiang pomylił się w ataku.

Polska – Chiny 1:0, 7:8 Chuan Jiang zaatakował z sytuacyjnej piłki. Punkt straty Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Chiny 1:0, 6:6 Atak Artura Szalpuka po skosie.

Polska – Chiny 1:0, 4:5 Bartosz Kwolek obił blok rywali.

Polska – Chiny 1:0, 3:5 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Chiny 1:0, 1:5 Słaby początek Polaków. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Chiny 1:0, 0:2 Początek drugiej partii identyczny jak pierwszej.

Polska – Chiny 1:0 (25:19) Artur Szalpuk atakiem blok-antenka zakończył premierową partię.

Polska – Chiny 0:0, 24:18 Piłka setowa dla Polski po zagrywce Bartosza Kwolka.

Polska – Chiny 0:0, 23:18 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Chiny 0:0, 21:18 Meng Liu - as serwisowy.

Polska – Chiny 0:0, 21:16 Maciej Muzaj zaatakował po bloku, co pokazała weryfikacja.

Polska – Chiny 0:0, 20:15 Skuteczny blok Polaków. Raul Lozano wziął drugi czas.

Polska – Chiny 0:0, 17:13 Dawid Konarski zaatakował w aut.

Polska – Chiny 0:0, 17:11 Artur Szalpuk kiwnął w trzeci metr.

Polska – Chiny 0:0, 16:10 Techniczne zagranie Dawida Konarskiego i sześć oczek zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie.

Polska – Chiny 0:0, 15:10 Jakub Kochanowski zaatakował po bloku rywali.

Polska – Chiny 0:0, 13:9 Bartosz Kwolek - as serwisowy!

Polska – Chiny 0:0, 12:9 Mocna zagrywka Bartosza Kwolka i Artur Szalpuk skutecznie zaatakował z przechodzącej piłki. Trener reprezentacji Chin Raul Lozano poprosił o czas.

Polska – Chiny 0:0, 10:8 Skuteczny atak Bartosza Kwolka - trafił w dziewiąty metr.

Polska – Chiny 0:0, 9:6 Piotr Nowakowski - as serwisowy.

Polska – Chiny 0:0, 8:6 Skuteczny blok i dwa oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Chiny 0:0, 7:5 Artur Szalpuk - as serwisowy.

Polska – Chiny 0:0, 6:5 Artur Szalpuk - as serwisowy.

Polska – Chiny 0:0, 3:5 Chuan Jiang - as serwisowy.

Polska – Chiny 0:0, 2:2 Polacy szybko odrobili straty z pierwszych akcji.

Polska – Chiny 0:0, 0:2 Rozpoczynamy piąty mecz Polaków w Lidze Narodów 2018.

Polska: Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek, Dawid Konarski, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski – Paweł Zatorski (libero).
Chiny: Chuan Jiang, Jingyin Zhang, Haixiang Du, Meng Liu, Shuhan Rao, Ruantong Miao – Jiahua Tong (libero).

2018-06-02: Polska – Chiny (sobota, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport, Polsat)

Czas na hymny obu państw. "Mazurek Dąbrowskiego" odśpiewany a capella przez kibiców zgromadzonych w Atlas Arenie.

Reprezentację Chin prowadzi trener Raul Lozano, współtwórca jednego z największych sukcesów w historii reprezentacji Polski:

Dziesięć lat minęło! Orły Lozano na podium w Tokio

W latach siedemdziesiątych polscy siatkarze, prowadzeni przez trenera Huberta Jerzego Wagnera stali się najlepszą drużyną świata, sięgając po mistrzostwo globu (Meksyk 1974) i olimpijskie złoto (Montreal 1976). W kolejnych latach biało-czerwoni utrzymywali się w gronie najlepszych, sięgali po medale mistrzostw Europy, ale w połowie lat osiemdziesiątych nastały gorsze czasy i polscy kibice wiele lat musieli czekać na podobne sukcesy.

Spotkanie w Polsacie Sport komentują Tomasz Swędrowski i Łukasz Kadziewicz.

Dziewięć akcji z rzędu! Polscy siatkarze zmiażdżyli rywali

Polska pokonała Francję 3:0 w pierwszym dniu rozgrywanego w Łodzi turnieju Ligi Narodów. Kluczowym momentem drugiego seta, a chyba nawet i całego meczu, była seria dziewięciu piłek wygranych przez polskich siatkarzy. Rozpoczęli od stanu 13:17, skończyli przy 22:17, a serią kapitalnych zagrywek popisał się Mateusz Bieniek.

Francja rozbita w Łodzi! Trwa zwycięska seria polskich siatkarzy

W pierwszym spotkaniu turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Łodzi Polska wygrała z Francją 3:0. W drugim meczu zawodów w Atlas Arenie Niemcy zmierzą się z Chinami. Polscy siatkarze znakomicie rozpoczęli rozgrywki Ligi Narodów. Pokonali kolejno Koreę Południową 3:0, Rosję 3:0 oraz Kanadę 3:1, dzięki temu z dziewięcioma punktami prowadziła w tabeli po pierwszym weekendzie zmagań.

Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Łodzi - terminarz i plan transmisji

Przed siatkarzami reprezentacji Polski drugi turniej Ligi Narodów. W dniach 1-3 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie zagrają kolejno z Francją, Chinami oraz Niemcami. Sprawdź terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów w Łodzi. Zmagania w premierowej edycji Ligi Narodów podopieczni Vitala Heynena rozpoczęli od turnieju w Katowicach i Krakowie.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów Polska - Chiny. Początek spotkania o godzinie 16.00.