Liga Narodów: Włochy nie dały rady Kanadzie. Iran lepszy od Argentyny

Reprezentacja Kanady prowadzona przez Stephane'a Antigę pokonała Włochy 3:1 w swoim czwartym meczu w Lidze Narodów. W nocy z piątku na sobotę Argentyna po zaciętym pięciosetowym boju uległa Iranowi. Zobaczcie wyniki czwartej kolejki siatkarskiej Ligi Narodów!

Kanadyjczycy jak dotąd radzili sobie ze zmiennym szczęściem w nowych rozgrywkach Ligi Narodów. Rozpoczęli od dotkliwej porażki 0:3 z reprezentacją Rosji. Szybko odbudowali jednak morale wygrywając w tym samym stosunku z Koreą Południową. W trzecim meczu podopieczni Antigi zmierzyli się z reprezentacją Polski, lecz to Biało-Czerwoni okazali się mocniejsi, co udokumentowali zwycięstwem 3:1. W piątkowym meczu na drużynę z Ameryki Północnej czekał kolejny ciężki rywal - Włochy.

Starcie nie najlepiej rozpoczęło się dla Kanadyjczyków. Przegrali w pierwszej partii 22:25, lecz nie podcięło im to skrzydeł. W kolejnej partii zaprezentowali się o wiele lepiej i doprowadzili do wyrównania. Napędzeni tirumfem w partii drugiej grali bardzo solidnie i kolejne dwa sety również rozstrzygnęli na swoją korzyść. Włochom nie pomogła nawet znakomita dyspozycja dwóch gwiazd, Osmanego Juantoreny, który zdobył dla swojego zespołu aż 14 punktów, oraz Ivana Zaytseva, który dopisał do konta włoskiej drużyny o punkt więcej.

Kanada - Włochy 3:1 (22:25, 27:25, 25:23, 25:16)

Wielkie widowisko zaprezentowali kibicom w San Juan siatkarze Iranu i Argentyny. Po zaciętej pięciosetowej walce lepsi okazali się ci pierwsi, a do zwycięstwa poprowadził ich siatkarz PGE Skry Bełchatów Milad Ebadipour. Irańczycy przegrali pierwszego seta, lecz dwa kolejne rozstrzygnęli na swoją korzyść. Mogło wydawać się, że szybko zakończą to spotkanie, lecz Argentyńczycy wrócili do gry i po secie na przewagi zdołali doprowadzić do tie-breaka. Tam ponownie lepsi okazali się Persowie i to oni dopisali do swojego konta drugie zwycięstwo w Lidze Narodów. Dla Argentyny to czwarta z rzędu porażka. Wcześniej musieli uznać wyższość USA (2:3), Chin (0:3) i Bułgarii (1:3).

Argentyna - Iran 2:3 (25:21, 22:25, 22:25, 26:24, 9:15)

W następnej kolejce Włochy zagrają z Iranem, a Kanada stawi czoła Argentynie. Oba mecze będą transmitowane sportowych antenach Polsatu.

Wyniki czwartej kolejki Ligi Narodów do sprawdzenia [TUTAJ].