MŚ 2018: Marciniak leci do Moskwy. Inny sędzia poprowadzi sparing kadry

Piłka nożna

Tomasz Musiał zamiast Szymona Marciniaka poprowadzi niedzielny sparing piłkarskiej kadry Polski. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć w sobotę po południu, ale zostało przełożone ze względu na nawałnicę jaka przeszła nad Arłamowem.

Asystentami liniowymi będą Łukasz Marek i Sebastian Mucha. Natomiast za obsługę systemu VAR odpowiedzialny będzie Marcin Borkowski, a jego asystentem zostanie Jacek Małyszek. Spotkanie będzie miało duży wpływ na wybór piłkarzy do 23-osobowej kadry na mistrzostwa świata w Rosji. Mieli je prowadzić sędziowie, którzy znaleźli się gronie arbitrów na mundial.

 

Za system VAR odpowiedzialny miał być Paweł Gil. W tym celu do Arłamowa przyjechał wóz dostosowany do obsługi systemu, a mecz miał być nagrywany przez osiem kamer. To wszystko zostało storpedowane przez nagłą nawałnicę, która rozpoczęła się około pół godziny przed planowanym sparingiem.

 

Marciniak, Gil oraz sędziowie liniowi Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, wieczorem opuścili Arłamów, bowiem w niedzielę mają wylot do Moskwy. Tam będą się przygotowywać do turnieju. W zgrupowaniu w Arłamowie bierze udział 32 zawodników. 4 czerwca ogłoszona zostanie ostateczna, 23-osobowa kadra na mistrzostwa świata.

 

Przed mundialem Biało-Czerwonych czekają jeszcze dwa mecze kontrolne - 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

 

Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze