Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala: Schlemmer zwycięzcą etapu i nowym liderem

Inne

Austriak Lukas Schlemmer wygrał drugi etap 13. Międzynarodowego Wyścigu Szlakiem Walk Majora "Hubala" ze Skarżyska-Kamiennej do Kazimierzy Wielkiej długości 127 km. Kolarz grupy Team Felbermayer Simplon Wels został liderem klasyfikacji generalnej.

Od początku etapu kolarze jechali bardzo aktywnie. Najpierw na odjazd zdecydowało się dwóch zawodników, jednak Kazach Anton Kuzmin (Astana City) i Niemiec Patrick Haller (Heizomat) zostali szybko doścignięci przez peleton. Po przejechaniu 50 km uciekło pięciu kolarzy: Słoweniec Jure Golcer (Adria Mobil), Austriak Lukas Schlemmer (Team Felbermayer Simplon Wels), Holendrzy Wim Kleiman (Monkey Town Continental Team) i Jordi van Loon (Destil-Parkhotel Valkenburg) oraz Niemiec Tobias Nolde (Heizomat).

 

Na 25 km przed metą mieli oni 2,5 min przewagi. Na ostatnich kilometrach z czołówki odpadli Jorgi van Loon i Tobias Nolde. Peleton przyśpieszył, ale nie zdołał już doścignąć śmiałków. Na finiszu najszybszy był Schlemmer, który wyprzedził Kleimana i Golcera. Końcówka etapu rozgrywana była przy padającym deszczu. Już na ulicach Kazimierzy Wielkiej doszło do kilku groźnych kraks w peletonie.

 

Schlemmer został liderem klasyfikacji generalnej i w żółtej koszulce lidera wystartuje do trzeciego etapu - 21-kilometrowej jazdy indywidualnej na czas ze startem i metą w Busku Zdroju, który rozegrany zostanie w sobotę po południu. Zakończenie wyścigu w niedzielę w Końskich.

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1. Lukas Sclemmer Austria (Team Felbermayer Simplon Wels) 2. Wim Kleiman Niemcy (Monkey Town Continental Team) – strata 1 sekunda 3. Jure Golcer Słowenia (Adria Mobil)– 9 sekund 4. Kamil Zieliński Polska (Team Hurom)– 12 sekund
jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze