Euro Winners Cup: Braga obroniła tytuł po rzutach karnych

Zespół SC Braga pokonał po rzutach karnych BSC Kristall i drugi raz z rzędu wygrał Euro Winners Cup (beachsoccerowy odpowiednik Ligi Mistrzów). Trzecie miejsce w tym turnieju padło łupem KP Łódź.

Zespół Kristall Euro Winners Cup wygrywał dotychczas dwukrotnie, w 2014 i 2015 roku. W półfinale po bardzo zaciętym meczu zawodnicy z Sankt Petersburga okazali się lepsi od KP Łódź. Ich niedzielni rywale bronili tytułu wywalczonego przed rokiem.

W pierwszej tercji oba zespoły długo nie bardziej zaatakować, dlatego też bramek nie oglądaliśmy. Kolejne 24 minuty przyniosły już jednak bardzo dużo emocji. Raz na prowadzenie wychodzili Portugalczycy, następnie Rosjanie. Przy stanie 3:2 dla Kristall na 39 sekund przed końcem spotkania piłkarze z Bragi stanęli przed szansą wyrównania z rzutu karnego. Pewnie wykonana jedenastka oznaczała trzyminutową dogrywkę.

Dodatkowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia, mimo że obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji. Potrzebna była seria rzutów karnych. Zawodnicy bardzo pewnie wykonywali jedenastki aż do stanu 4:4. Wtedy to presji nie wytrzymał Mauricinho, który fatalnie przestrzelił. Po chwili Bernardo pokonał bramkarza rywali i trofeum Euro Winners Cup powędrowało do zespołu SC Braga.

SC Braga - BSC Kristall 3:3 karne 5:4