Euro Winners Cup: Wielki sukces KP Łódź!

KP Łódź wygrało z Lokomotiwem Moskwa 4:3 i zapewniło sobie trzecie miejsce w turnieju Euro Winners Cup (beachsoccerowa Liga Mistrzów). W finale rozgrywek SC Braga podejmie Kristall Sankt Petersburg.

Dla zespołu z Łodzi dojście do półfinału było największym osiągnięciem w historii. Tam jednak polska ekipa uległa zespołowi BSC Kristall, dwukrotnemu zwycięzcy rozgrywek. W drugim meczu 1/2 finału Braga pokonała Lokomotiw i Rosjanom został mecz o trzecie miejsce z łodzianami.

Zespół z Moskwy wygrał w przeszłości pierwszą edycję Euro Winners Cup w 2013 roku. Po pierwszej tercji na tablicy wyników widniał remis 1:1. Druga część meczu zakończyła się zwycięstwem zespołu z Łodzi i przed ostatnimi 12 minutami to nasi piłkarze byli w lepszej sytuacji.

W trzeciej tercji podwyższenie dał Daniel Krawczyk, a zmasowane ataki Rosjan przyniosły tylko bramkę kontaktowa. KP Łódź odniosło tym samym największy sukces w swojej historii zajmując trzecie miejsce w najważniejszych klubowych rozgrywkach beach soccera w Europie.

BSC Lokomotiw Moskwa - KP Łódź 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Bramki: Catarino 5, Lucao 17, 36 - Artur Popławski 1, Igor Brysztel 16, 19, Daniel Krawczyk 33

Finał turnieju, w którym zmierzą się SC Braga i BSC Kristall odbędzie się o godzinie 20.00. Transmisja meczu na Polsatsport.pl.