Jakubowski wybrał kategorię wagową i zapowiedział zawodowy debiut

Sporty walki

Igor Jakubowski po wielu problemach zdrowotnych wychodzi na prostą i zamierza zadebiutować w boksie zawodowym. W ringu obejrzymy go już jesienią, tymczasem podjął decyzję o kategorii wagowej. - Wzmocnię okazałą już w Polsce kategorię cruiser - przyznał 25-latek podczas rozmowy z Maciejem Turskim na gali w Legionowie.

- Nigdy nie podjąłem decyzji, że rezygnuję z boksu. Moja kontuzja trochę się przeciągała i różne komplikacje z tego wychodziły. Debiut zawodowy będę miał prawdopodobnie w październiku na gali w Żyrardowie. Doprowadzenie mojej ręki do właściwego stanu to powinna być kosmetyka - przyznał Jakubowski.
 
Pięściarz podpisał kontrakt z promotorem Tomaszem Turkowskim i prawdopodobny termin jego debiutu szacuje się na 18 października. Przed zawodnikiem jeszcze jeden zabieg prawej dłoni w niedalekiej przyszłości. Zawodnik podjął też decyzję w sprawie swojej kategorii wagowej.
 
- Wzmocnię kategorię junior ciężką, która jest bardzo mocna w Polsce. Od czterech lat w boksie amatorskim walczyłem w wadze ciężkiej i wiem o co tam chodzi. Boks zawodowy oczywiście rządzi się swoimi prawami, trzeba inaczej myśleć, ale chcę wykorzystać swoją posturę. Muszę się jeszcze wiele nauczyć - zakończył Jakubowski.
 
Rozmowa Macieja Turskiego z Igorem Jakubowskim w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie