Koniec pięknej serii! Pierwsza porażka Polaków w Lidze Narodów

Polscy siatkarze przegrali z Niemcami 1:3 w meczu Ligi Narodów rozegranym w łódzkiej Atlas Arenie. Podopieczni Vitala Heynena – po serii pięciu zwycięstw – ponieśli pierwszą porażkę w tych rozgrywkach.

– Zaraz po meczu z Chinami powiedziałem zawodnikom, że w niedzielę jest wyjątkowy dla mnie mecz – z reprezentacją Niemiec. Potrzebujemy tego szóstego zwycięstwa, aby zakończyć ten weekend z bilansem sześciu wygranych. Jestem pewien, że zagramy dobre spotkanie i że będziemy grać lepiej niż w sobotę – taki jest cel – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski. Heynen doprowadził Niemców do brązowego medalu MŚ 2014, a na co dzień szkoli jedną z czołowych ekip tamtejszej ligi – VfB Friedrichshafen.

Polacy zmagania w premierowej edycji Ligi Narodów rozpoczęli od pięciu zwycięstw. Ograli w Katowicach reprezentację Korei Południowej (3:0), w Krakowie uporali się z Rosją (3:0) oraz Kanadą (3:1), natomiast w Łodzi pokonali Francję (3:0) oraz Chiny (3:0). Liderowali tabeli Ligi Narodów, wyprzedzając o dwa punkty reprezentacje USA i Brazylii.

Trener Heynen jak zwykle rotował składem, tym razem rozpoczął mecz w zestawieniu: Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Michał Kubiak, Aleksander ŚliwkaMichał Żurek (libero).

Na zakończenie zmagań w Atlas Arenie zmierzyli się z reprezentacją Niemiec, która startu w tej imprezie nie mogła zaliczyć do udanych. Zaledwie jedno zwycięstwo – 3:1 nad Chinami w pierwszym dniu łódzkiego turnieju. Pozostałe cztery gry Niemcy przegrali i to bez punktu – 1:3 z Włochami, 1:3 z Serbią i 0:3 z Brazylią (jeszcze w Kraljevie) oraz 0:3 z Francją (już w Łodzi). Już pierwszy set starcia z Polakami pokazał jednak, że Niemcy tym razem są w dużo lepszej dyspozycji, niż w poprzednich grach.

Pierwszy set zakończył się ich zdecydowanym zwycięstwem. Podopieczni Andrei Gianiego szybko wypracowali sobie przewagę, a ich mocną bronią była zagrywka – czyli element, w którym to Polacy brylowali w poprzednich grach. Punktową zagrywką popisał się Lukas Kampa (8:11), a dwa asy serwisowe Marcusa Bohme pozwoliły niemieckim siatkarzom odskoczyć przed drugą przerwą (10:15). W końcówce utrzymywali przewagę, a efektowny atak Marcusa Bohme dał im piłkę setową (17:24). Premierową odsłonę serwisem w siatkę zakończył Michał Kubiak (18:25).

Niemcy mieli wyraźną przewagę w ataku, na zagrywce, a w polskiej ekipie kulało przyjęcie. Heynen zdjął z parkietu Śliwkę oraz Żurka, ale w drugiej partii jego podopieczni nadal mieli kłopoty z przyjęciem, choć lepiej prezentowali się w polu zagrywki. Ta część meczu również toczyła się przy minimalnej przewadze Niemców, którzy odskoczyli Polakom w końcówce (16:20). Gospodarze zaczęli popełniać błędy, a skuteczne ataki Kampy i Reicherta zakończyły seta (21:25).

W trzeciej partii Polacy wrócili do gry. Na placu pojawił się Jakub Kochanowski – jego gra wniosła sporo ożywienia, przebudził się również Kubiak, który momentami sam ciągnął grę biało-czerwonych. Polacy zaczęli przeważać, w środkowej części seta ich przewaga wzrosła do pięciu oczek (16:11). Niemcy po dwóch dobrych partiach byli w wyraźnie słabszej dyspozycji, a gospodarze to wykorzystali. Bartosz Kwolek zwieńczył trzeciego seta skutecznym atakiem (25:21).

Czwarta odsłona była najbardziej zacięta. Polacy długo utrzymywali kilkupunktową przewagę (8:6, 14:11), ale niemieccy siatkarze nie zrezygnowali ze zdobycia pełnej puli. W końcówce prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i seta rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi. W niej więcej szczęścia mieli przyjezdni, co pokazała ostatnia akcja meczu: po serwisie Kampy piłka prześliznęła się po taśmie zaskakując polskich siatkarzy (25:27).

Zacięte starcie obu ekip stało pod znakiem ogromnej ilości błędów własnych obu ekip. Polacy popełnili ich aż 38, Niemcy – 34. Podopieczni trenera Heynena punktowali gorzej od rywali we wszystkich elementach: atak (39–41), blok (9–12) oraz zagrywka (4–6). Najlepiej punktowali: Michał Kubiak (21) – Polska; Moritz Reichert (12), Simon Hirsch (12), Marcus Bohme (10) – Niemcy.

Spotkanie z Niemcami zakończyło "polską" część Ligi Narodów. Podopiecznych trenera Heynena czekają teraz występy na turniejach na innych kontynentach. W kolejny weekend (8–10 czerwca) zagrają w Osace (z Japonią, Bułgarią i Włochami), a później w USA oraz Australii. Czy zdołają zakwalifikować się do turnieju Final Six, który zostanie rozegrany w dniach 4–8 lipca w Lille?

Polska – Niemcy 1:3 (18:25, 21:25, 25:21, 25:27)

Polska: Grzegorz Łomacz, Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek – Michał Żurek (libero) oraz Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk, Paweł Zatorski, Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Jakub Kochanowski, Dawid Konarski.
Niemcy: Lukas Kampa, Simon Hirsch, Christian Fromm, Tobias Krick, Moritz Reichert, Marcus Boehme – Julian Zenger (libero) oraz Ruben Schott, David Sossenheimer, Jan Zimmermann.

Turniej Ligi Narodów (1–3 czerwca, Łódź):

2018-06-01: Polska – Francja 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)
2018-06-01: Chiny – Niemcy 1:3 (25:23, 18:25, 22:25, 21:25)

2018-06-02: Polska – Chiny 3:0 (25:19, 25:18, 25:21)
2018-06-02: Niemcy – Francja 0:3 (21:25, 18:25, 23:25)

2018-06-03: Polska – Niemcy 1:3 (18:25, 21:25, 25:21, 25:27)
2018-06-03: Francja – Chiny  (niedziela, godzina 18.50; transmisja – Polsat Sport).

Relacja zakończona

Polska – Niemcy 1:3 (18:25, 21:25, 25:21, 25:27) Lukas Kampa - piłka po taśmie i as serwisowy zakończył mecz... Pierwsza porażka Polaków w Lidze Narodów.

Polska – Niemcy 1:2, 25:26 Zablokowany Bartosz Kwolek. Piłka meczowa dla Niemców.

Polska – Niemcy 1:2, 25:24 Michał Kubiak obił blok rywali.

Polska – Niemcy 1:2, 24:24 Gramy na przewagi!

Polska – Niemcy 1:2, 24:23 Michał Kubiak i piłka setowa dla Polski!

Polska – Niemcy 1:2, 23:23 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

Polska – Niemcy 1:2, 22:23 Zablokowany Dawid Konarski. Vital Heynen poprosił o przerwę.

Polska – Niemcy 1:2, 22:21 Dawid Konarski skutecznie.

Polska – Niemcy 1:2, 20:21 Znów mocna zagrywka, a po chwili zablokowany Mateusz Bieniek.

Polska – Niemcy 1:2, 20:20 Simon Hirsch - as serwisowy. Czas dla Vitala Heynena.

Polska – Niemcy 1:2, 20:18 Zepsuta zagrywka Niemców.

Polska – Niemcy 1:2, 19:17 Simon Hirsch najpierw zaatakował w aut, a w kolejnej akcji został zablokowany. Polacy odzyskali przewagę, a selekcjoner Niemców poprosił o czas.

Polska – Niemcy 1:2, 17:17 Pojedynczy blok Mateusza Bieńka.

Polska – Niemcy 1:2, 16:17 Utrudnianie rozegrania przez Mateusza Bieńka i punkt dla rywali.

Polska – Niemcy 1:2, 15:16 Zablokowany Michał Kubiak. Punkt przewagi Niemców na drugiej przerwie.

Polska – Niemcy 1:2, 15:15 Dotknięcie siatki po polskiej stronie... Niemcy odrobili straty.

Polska – Niemcy 1:2, 15:13 Bartosz Kurek przełamał blok rywali.

Polska – Niemcy 1:2, 14:13 Bartosz Kurek zatrzymany blokiem.

Polska – Niemcy 1:2, 14:11 Tym razem Mateusz Bieniek przestrzelił zagrywkę, a po chwili skopiował to Christian Fromm.

Polska – Niemcy 1:2, 13:10 Seria zepsutych zagrywek po obu stronach. Andrea Giani poprosił o czas.

Polska – Niemcy 1:2, 11:8 Moritz Reichert zaserwował w siatkę.

Polska – Niemcy 1:2, 9:7 Bartosz Kurek skutecznie na prawym ataku.

Polska – Niemcy 1:2, 8:6 Christian Fromm zaatakował w aut. Dwa punkty różnicy na pierwszej przerwie.

Polska – Niemcy 1:2, 6:6 Punkt za punkt na początku seta.

Polska – Niemcy 1:2, 4:3 Bartosz Kwolek wypchnął piłkę po rękach rywali.

Polska – Niemcy 1:2, 2:2 Rozpoczął się set numer cztery.

Polska – Niemcy 1:2 (18:25, 21:25, 25:21) Bartosz Kwolek skończył trzeciego seta skutecznym atakiem.

Polska – Niemcy 0:2, 24:20 Piłka setowa dla Polski!

Polska – Niemcy 0:2, 23:20 Jakub Kochanowski tym razem przestrzelił zagrywkę.

Polska – Niemcy 0:2, 23:19 Jakub Kochanowski - as serwisowy!

Polska – Niemcy 0:2, 21:18 Michał Kubiak skończył długą wymianę.

Polska – Niemcy 0:2, 20:18 Michał Kubiak po prostej w aut.

Polska – Niemcy 0:2, 20:16 Skuteczny blok Polaków. Andrea Giani poprosił o czas.

Polska – Niemcy 0:2, 19:16 Christian Fromm zaserwował w siatkę.

Polska – Niemcy 0:2, 18:16 Autowy atak Michała Kubiaka. Trzecia akcja z rzędu dla gości...

Polska – Niemcy 0:2, 18:15 Dawid Konarski zaatakował w aut.

Polska – Niemcy 0:2, 18:13 Mateusz Bieniek ze środka.

Polska – Niemcy 0:2, 16:12 Marcus Bohme skutecznie ze środka.

Polska – Niemcy 0:2, 16:11 Pięć punktów przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Niemcy 0:2, 14:11 Skuteczny blok Niemców. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Niemcy 0:2, 14:10 Ruben Schott z drugiej linii.

Polska – Niemcy 0:2, 13:8 Bartosz Kwolek skończył kontrę biało-czerwonych.

Polska – Niemcy 0:2, 12:8 Andrea Giani poprosił o czas.

Polska – Niemcy 0:2, 11:8 Michał Kubiak - as serwisowy.

Polska – Niemcy 0:2, 10:8 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

Polska – Niemcy 0:2, 9:6 Kolejny blok Polaków!

Polska – Niemcy 0:2, 8:6 Christian Fromm zablokowany i dwa punkty przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Niemcy 0:2, 7:6 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

Polska – Niemcy 0:2, 5:4 Michał Kubiak z przechodzącej piłki po zagrywce Bartosza Kwolka.

Polska – Niemcy 0:2, 1:3 Moritz Reichert - as serwisowy.

Polska – Niemcy 0:2 (18:25, 21:25) Moritz Reichert atakiem po bloku ustalił wynik drugiej odsłony.

Polska – Niemcy 0:1, 20:24 Lukas Kampa atak blok-antenka i piłka setowa dla reprezentacji Niemiec.

Polska – Niemcy 0:1, 19:23 Michał Kubiak tym razem w siatkę.

Polska – Niemcy 0:1, 19:22 Potężna zagrywka Michała Kubiaka! Andrea Giani poprosił o czas.

Polska – Niemcy 0:1, 17:21 Mocny atak Michała Kubiaka po prostej.

Polska – Niemcy 0:1, 16:20 Skuteczny blok Niemców. Cztery oczka straty Polaków i przerwa na prośbę Vitala Heynena.

Polska – Niemcy 0:1, 16:18

Kto jest najlepszym siatkarzem w meczu Polska - Niemcy?

Reprezentacja Polski próbuje odnieść kolejne zwycięstwo w siatkarskiej Lidze Narodów! W niedzielnym meczu rywalem będą Niemcy. Wybierzcie najlepszego polskiego zawodnika w tym spotkaniu!

Polska – Niemcy 0:1, 15:17 Bartosz Kurek obił blok rywali.

Polska – Niemcy 0:1, 14:17 Autowy atak Bartosza Kurka.

Polska – Niemcy 0:1, 13:16 Zablokowany Artur Szalpuk. Trzy punkty tracą Polacy na drugiej przerwie.

Polska – Niemcy 0:1, 13:14 Piotr Nowakowski trafił ze środka.

Polska – Niemcy 0:1, 12:14 Efektowny atak Moritza Reicherta...

Polska – Niemcy 0:1, 10:12 Dotknięcie siatki po polskiej stronie, co pokazała weryfikacja.

Polska – Niemcy 0:1, 9:10 Autowy atak Macieja Muzaja.

Polska – Niemcy 0:1, 9:8 Dwie zwepsute zagrywki po obu stronach.

Polska – Niemcy 0:1, 8:7 Punkt przewagi gospodarzy na pierwszej przerwie.

Polska – Niemcy 0:1, 6:6 Moritz Reichert dotknął siatki i Polacy odrobili straty.

Polska – Niemcy 0:1, 4:6 Artur Szalpuk przełamał blok rywali.

Polska – Niemcy 0:1, 2:5 Zablokowany Maciej Muzaj.

Polska – Niemcy 0:1, 1:3 Skuteczny blok Niemców. Już po czterech akcjach drugiej partii Vital Heynen wziął czas.

Polska – Niemcy 0:1, 0:1 Aleksander Śliwka zapłacił za słabe przyjęcie Polaków w pierwszym secie. Od początku drugiej partii zastąpił go Artur Szalpuk.

Polska – Niemcy 0:1 (18:25) Michał Kubiak serwisem w siatkę zakończył premierową odsłonę.

Polska – Niemcy 0:0, 17:24 Marcus Bohme popisał się efektownym gwoździem! Piłka setowa dla Niemców.

Polska – Niemcy 0:0, 16:23 Marcus Bohme zakończył kontrę Niemców.

Polska – Niemcy 0:0, 16:21 Skutecznie Bartosz Kurek.

Polska – Niemcy 0:0, 15:19 Skuteczny atak Aleksandra Śliwki

Polska – Niemcy 0:0, 13:18 Moritz Reichert skutecznie z drugiej linii.

Polska – Niemcy 0:0, 12:17 Po przerwie zablokowany Aleksander Śliwka.

Polska – Niemcy 0:0, 12:16 Cztery oczka straty Polaków na drugiej przerwie technicznej.

Polska – Niemcy 0:0, 12:15 Pierwszy punktowy blok Polaków w tym meczu.

Polska – Niemcy 0:0, 10:15 Marcus Bohme - as serwisowy. Selekcjoner Polaków poprosił o drugi czas.

Polska – Niemcy 0:0, 10:14 Marcus Bohme - as serwisowy.

Polska – Niemcy 0:0, 9:11 Efektowny atak Michała Kubiaka.

Polska – Niemcy 0:0, 8:11 Lukas Kampa – as serwisowy. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Niemcy 0:0, 8:10 Moritz Reichert obił polski blok.

Polska – Niemcy 0:0, 5:8 Trzy oczka tracą gospodarze na pierwszej przerwie.

Polska – Niemcy 0:0, 5:7 Skuteczny atak Lukasa Kampy.

Polska – Niemcy 0:0, 3:3 Punkt za punkt na początku seta.

Polska – Niemcy 0:0, 1:0 Rozpoczynamy szósty mecz reprezentacji Polski w Lidze Narodów.

Polska: Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka – Michał Żurek (libero).
Niemcy: Christian Fromm, Tobias Krick, Moritz Reichert, Marcus Bohme, Lukas Kampa, Simon Hirsch – Julian Zenger (libero).

Spotkanie w Polsacie Sport komentują Tomasz Swędrowski i Łukasz Kadziewicz.

Czas na hymny obu państw. "Mazurek Dąbrowskiego" odśpiewany a capella przez kibiców zgromadzonych w Atlas Arenie.

Suszarka Heynena w przerwie! Selekcjoner wściekły po słabym początku seta (WIDEO)

Reprezentacja Polski kiepsko rozpoczęła drugiego seta piątego starcia Ligi Narodów z Chinami, dając się zdominować niżej notowanym rywalom 1:5. Vital Heynen nie wytrzymał i biorąc przerwę w eksplozywny sposób skrytykował grę swoich zawodników. "To nie jest nasza gra, przerwijcie to!" - krzyknął Heynen biorąc przerwę na żądanie przy stanie 1:5 w drugim secie.

Polacy znów zagrają w innym składzie, niż w poprzednim meczu:

2018-06-02: Niemcy – Francja 0:3 (21:25, 18:25, 23:25)

2018-06-03: Polska – Niemcy (niedziela, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport, Polsat)

Heynen: Usatysfakcjonowany mogę być dopiero w 2020 roku

Nie mogę jednak powiedzieć, że jestem usatysfakcjonowany grą, bo usatysfakcjonowany mogę być dopiero w 2020 roku, kiedy będziemy mieli olimpijski medal. Przyjemnie jest jednak mieć komplet zwycięstw po pięciu meczach w siatkarskiej Lidze Narodów - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen po zwycięstwie nad Chinami.

Liga Narodów siatkarzy: Giganci za plecami Polaków

Polscy siatkarze wciąż prowadzą w tabeli Ligi Narodów. Biało-czerwoni są jedynym zespołem, który po pięciu kolejkach może pochwalić się kompletem punktów. W sobotę w Łodzi wygrali z Chinami 3:0, dzień wcześniej takim samym wynikiem pokonali Francję. Podopieczni trenera Vitala Heynena odnieśli też komplet zwycięstw w pierwszym turnieju LN w Krakowie (25-27 maja), tracąc tylko jednego seta z Kanadą.

Liga Narodów: Polska - Niemcy. Transmisja w Polsacie Sport

Spotkaniem z reprezentacją Niemiec zakończą Polscy siatkarze udział w łódzkim turnieju Ligi Narodów. W poprzednich meczach podopieczni Vital Heynena nie ponieśli porażki i nie stracili nawet punktu. Czy podtrzymają dobrą passę? Transmisja meczu Ligi Narodów Polska - Niemcy w niedzielę 3 czerwca w Polsacie i Polsacie Sport od godziny 15.50.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów Polska - Niemcy. Początek spotkania o godzinie 16.00.