Szczęsny o Zielińskim: Jest jednym z najlepszych środkowych pomocników na świecie

Piłka nożna

Pod względem doświadczenia jesteśmy znacznie mocniejszą drużyną niż na Euro 2016. Dajmy na to taki Piotrek Zieliński daje dodatkową jakość. Dwa lata temu nie było graczem decydującym o sile naszej drużyny, a w tej chwili jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl bramkarz Juventusu Wojciech Szczęsny.

Marcin Feddek: Jeżeli powiem, że jesteś numerem jeden to przesadzę?

Wojciech Szczęsny: Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie.

Pytam o Juventus...

A jeśli tak to nie przesadzisz.

Gianluigi Buffon podobno się wahał, czy powinien odejść z Juve.

My, czyli ludzie związani i będący w środku klubu, wiedzieliśmy odpowiednio wcześniej o jego decyzji. Sprawiedlwe i w pełni fair było zostawienie tej dezycji jemu. Teraz po prostu przyszła moja kolej.

Zaryzykowałeś zmieniając klub, ale sam podkreślałeś, że skupiałeś się wówczas na swojej karierze i nie patrzyłeś na sytuację w reprezentacji.

Podjąłem kontrolowane ryzyko, które mi się opłaciło. Jestem tego wręcz pewien. Udało mi się dobrze przygotować do mundialu, choć zostało jeszcze trochę pracy. Zakończyłem jednak sezon w bardzo dobrej formie. Wywalczyłem to co miałem wywalczyć z drużyną klubową. Teraz czas na mundial.

Obecna reprezentacja Polski jest mocniejsza od tej sprzed dwóch lat, która jechała na Euro 2016?

Ciężko jest to porównywać, choć uważam, że poszczególni zawodnicy bardzo się rozwinęli. Pod względem doświadczenia jesteśmy znacznie mocniejsi. Dajmy na to taki Piotrek Zieliński daje dodatkową jakość. Dwa lata temu nie było graczem decydującym o sile naszej drużyny, a w tej chwili jest jednym z najlepszych na świecie piłkarzy na swojej pozycji.

 

Cała rozmowa z Wojciechem Szczęsnym w załączonym materiale wideo.

Marcin Feddek, A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze