MŚ 2018: Nawałka ogłasza kadrę na mundial. Transmisja na Polsatsport.pl

Piłka nożna
MŚ 2018: Nawałka ogłasza kadrę na mundial. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. CyfraSport

Już w poniedziałek poznamy ostateczną 23-osobową kadrę Adama Nawałki na mistrzostwa świata w Rosji. Selekcjoner musi skreślić aż dziewięciu reprezenantów, a 4 czerwca mija ostateczny termin selekcji narzucony przez FIFA. Transmisja konferencji prasowej, na której Nawałka poda kadrę na mundial od godz. 14:00 na Polsat Sport News i Polsatsport.pl.

W niedzielę reprezentanci Polski rozegrali wewnętrzny sparing (przełożony przez sobotnią nawałnicę), który miał ostatecznie ustalić 23-osobową kadrę, którą Adam Nawałka zabierze na MŚ 2018 w Rosji. Selekcjoner musi zrezygnować z dziewięciu zawodników.
 
Spośród czterech bramkarzy odpadnie jeden. Pewniakami są Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański, a rywalizacja toczyć się będzie między Łukaszem Skorupskim i Bartoszem Białkowskim. Mogło się wydawać, że z tego grona wypadnie golkiper AS Roma ze względu na uraz biodra, jednak zagrał on w sparingu i wypadł bardzo dobrze.
 
Niewielkie są szanse wyjazdu legionistów. Nawałka będzie miał duże problemy zmieścić w 23-osobowym zespole Artura Jędrzejczyka, Sebastiana Szymańskiego i zmagającego się z kłopotami zdrowotnymi Krzysztofa Mączyńskiego. Dotychczas pomocnik był pewniakiem w zespole Nawałki, mimo wielu krytycznych głosów opinii publicznej.
 
Kolejnymi zawodnikami "do odstrzału" mogą wydawać się Paweł Dawidowicz, Tomasz Kędziora i Szymon Żurkowski, a rezygnując z jednego napastnika wybór Nawałki prawdopodobnie padnie na Kamila Wilczka.
 
"Jak zawsze w takich sytuacjach selekcjoner najpierw porozmawia z zawodnikami. Oni pierwsi się dowiedzą o decyzjach, a potem podamy to do publicznej wiadomości. Jeśli uznamy, że ktoś nie poleci z nami do Rosji, to nie znaczy, że nie będzie brany pod uwagę później. Po mundialu jest Liga Narodów, mistrzostwa Europy. Cały czas jest etap selekcji" – mówił w niedzielę asystent selekcjonera Bogdan Zając.
 
Zgrupowanie w Arłamowie zakończy się w czwartek. 8 czerwca zagramy w Poznaniu z Chile, a 12 czerwca zakończymy etap przygotowań meczem z Litwą. Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).
 
Konferencja kadry, na której Adam Nawałka powoła ostateczną, 23-osobową kadrę na MŚ 2018 od godz. 14:00 w Polsacie Sport News i Polsatsport.pl.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze