Oni nie pojadą na mundial (ZDJĘCIA)

Piłka nożna
Oni nie pojadą na mundial
Galeria zdjęć (8)

Adam Nawałka ogłosił w poniedziałek ostateczną kadrę, która pojedzie na mistrzostwa świata do Rosji. Selekcjoner musiał skreślić z listy dziewięciu zawodników. Wśród nich znaleźli się m.in. Krzysztof Mączyński czy też Szymon Żurkowski.

W podanym zestawieniu jest ośmiu piłkarzy, gdyż cały czas czekamy na więcej informacji o stanie zdrowia Kamila Glika. Polski defensor doznał kontuzji na ostatnim treningu przed ogłoszeniem kadry i musiał udać się na badania do szpitala. Pierwsze diagnozy mówią o miesiącu absencji, ale to na razie niepotwierdzone informacje. Adam Nawałka ogłosił, że jeżeli Glik nie będzie mógł pojechać na mundial, to w jego miejsce do kadry wskoczy Marcin Kamiński, początkowo skreślony przez selekcjonera.

 

Przed mistrzostwami świata Biało-Czerwoni zagrają jeszcze dwa mecze towarzyskie. 8 czerwca zmierzymy się w Poznaniu z Chile, a 12 czerwca zakończymy etap przygotowań meczem z Litwą. Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze