Liga Narodów: Niemki lepsze od Belgijek

Reprezentacja Niemiec pokonała Belgię w meczu dziesiątej kolejki siatkarskiej Ligi Narodów 3:1 (25:19, 25:21, 22:25, 25:23). Niemki były lepsze od początku spotkania, lecz rozluźniły się w trzecim secie, co spowodowało stratę seta. W pierwszej szóstce Belgijek znalazła się Kaja Grobelna, która po dwóch sezonach w Grot Budowlanych Łódź opuściła Ligę Siatkówki Kobiet.

Niemki przed meczem sąsiadowały z Polkami w Lidze Narodów. Z bilansem sześciu porażek i trzech zwycięstw zajmowały dwunaste miejsce. Ostatnio były jednak na fali i zanotowały dwa zwycięstwa z rzędu z reprezentacją Tajlandii (3:2) i Dominikany (3:1). Nieco gorzej wyglądała sytuacja Belgijek, które wygrały zaledwie dwa razy w premierowej edycji rozgrywek. Smaku zwycięstwa nie zaznały jednak już od sześciu kolejek. W ostatnim meczu przegrały z Rosjankami 1:3.

Już w pierwszym secie uwidoczniła się przewaga Niemek. Od początku do końca utrzymywały bezpieczną kilkupunktową przewagę. Podobnie wyglądała partia druga. W trzeciej odsłonie po raz pierwszy nawiązała się wyrównana walka. Belgijki postawione pod ścianą zaczęły grać o wiele lepiej i wygrały 25:22. W ataku doskonale spisywała się Kaja Grobelna, która przez dwa ostatnie sezony reprezentowała barwy Grot Budowlanych Łódź. Po zmianie stron obie drużyny dały pokaz dobrej zagrywki utrudniając sobie wzajemnie przyjęcie. Belgijki dość często gubiły się w obronie, a to nie pozwoliło im doprowadzić do tie-breaka.

To czwarte zwycięstwo reprezentacji Niemiec w tegorocznych rozgrywkach Ligi Narodów. Dzięki zdobytym punktom drużyna prowadzona przez Felixa Koslowskiego przeskoczyła w tabeli reprezentację Polski. Biało-Czerwone swój dziesiąty mecz rozegrają o 20.30. Rywalkami będą siatkarki z Argentyny. Transmisja w Polsacie Sport.

Niemcy - Belgia 3:1 (25:19, 25:21, 22:25, 25:23)

Niemcy: Leonie Schwertmann, Marie Scholzel, Louisa Lippmann, Jennifer Geerties, Maren Fromm, Denise Hanke, Lenka Dürr oraz Kimberly Drewniok, Pia Kästner, Lena Stigrot

Belgia: Britt Herbots, Nathalie Lemmens, Celine Van Gestel, Kaja Grobelna, Marlies Janssens, Silke Van Avermaet, Jodie Guilliams oraz Laure Flament, Manon Stragier