Moto GP: Honda rozstaje się z Pedrosą

Moto

Repsol Honda Team poinformował we wtorek, że rozstaje się z trzykrotnym mistrzem świata 32-letnim hiszpańskim motocyklistą Danim Pedrosą. Nie wiadomo, kto będzie w przyszłym sezonie startował w barwach tego zespołu razem z liderem klasyfikacji MotoGP Markiem Marquezem.

Japoński fabryczny zespół ogłosił, że nie przedłuży na kolejny rok umowy z Pedrosą, który od kilkunastu lat - z powodzeniem - startował w jego barwach. Po raz pierwszy został mistrzem świata w 2003 roku w klasie 125ccm, a w dwóch kolejnych latach zwyciężył w 250ccm.

W tym sezonie Pedrosie nie wiedzie się w mistrzowskim cyklu, jeszcze nie stanął na podium. Zdobył 29 punktów i po sześciu wyścigach zajmuje 12. miejsce w klasyfikacji MotoGP. Prowadzi broniący tytułu jego rodak Marquez (Honda) - 95 pkt, przed motocyklistami Yamahy Włochem Valentino Rossim - 72 i Hiszpanem Maverickiem Vinalesem - 67.

Pedrosa debiutował w MŚ w barwach Hondy w 2001 roku.

"Chciałbym podziękować HRC (Honda Racing Corporation) za te wszystkie lata ze wspaniałymi sukcesami. Dorastałem z nimi nie tylko jako motocyklista, ale także jako osoba. W życiu potrzebujemy nowych wyzwań i czuję, że nadszedł czas na zmianę" - zaznaczył sportowiec.