Reprezentant Szwajcarii zagra w Cerrad Czarnych Radom

Siatkówka
Reprezentant Szwajcarii zagra w Cerrad Czarnych Radom
fot. Cyfrasport

Cerrad Czarni Radom zakontraktowali nowego zawodnika. W sezonie 2018/2019 na pozycji rozgrywającego, obok Dejana Vincicia, występować będzie reprezentant Szwajcarii, Reto Giger. 27-letni siatkarz związał się z klubem z Radomia rocznym kontraktem.

Po zakontraktowaniu Alena Pajenka oraz Michała Ruciaka, Cerrad Czarni Radom dokonali kolejnego transferu na sezon 2018/2019 w PlusLidze. Na pozycję rozgrywającego klub zatrudnił 27-letniego Szwajcara, Reto Gigera.

- Obserwowaliśmy Reto cały sezon. Jest to zawodnik, który chciał wyjechać ze swojego kraju i spróbować sił w silniejszej lidze. Jestem przekonany, że będzie wartościowym zawodnikiem, który podniesie jakość treningu. Dysponuje mocną zagrywką, a także prezentuje szybką, kombinacyjną siatkówkę - powiedział szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom, Robert Prygiel.

Reto Giger mierzy 195 cm wzrostu i jest pierwszym rozgrywającym reprezentacji Szwajcarii. W dwóch ostatnich latach występował w drużynie Biogas Volley Nafels, z którym w sezonie 2016/2017 i 2017/2018 wywalczył tytuł wicemistrza Szwajcarii. Wcześniej reprezentował barwy zespołu TV SCHÖNENWERD. Od ośmiu lat Reto występuje na najwyższym ligowym poziomie w Szwajcarii.

W 2016 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem podczas Super Pucharu Szwajcarii. W ubiegłym sezonie wraz z zespołem Biogas Volley Nafels występował w rozgrywkach CEV Volleyball Challenge Cup. Drużyna ze Szwajcarii odpadła w ćwierćfinale turnieju, przegrywając z Gazprom Urga Surgut.

CM, wksczarni.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze