French Open: Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju juniorek

Iga Świątek pokonała rozstawioną z "13" francuską tenisistkę Clarę Burel 6:3 6:1 w 1/8 finału rywalizacji juniorek wielkoszlemowego French Open. 17-letnia Polka po raz trzeci z rzędu dotarła do "ósemki" w paryskiej imprezie.

W środę Świątek wyeliminowała finalistkę styczniowego Australian Open. Wcześniej rozprawiła się z rozstawioną z "czwórką" Amerykanką Alexą Noel 7:6 (9-7), 6:1 i Łotyszką Daniele Vismane 6:1, 6:2.

W dwóch poprzednich edycjach French Open nastolatka z Warszawy zatrzymała się właśnie na ćwierćfinale. O pierwszy w karierze awans do czołowej czwórki zagra z rozstawioną z numerem 10 Japonką Yuki Naito.

Świątek zgłosiła się także do gry podwójnej. Razem z Amerykanką Caty McNally w środę późnym popołudniem rozpoczęły mecz 1/8 finału. Spotkanie z rozstawionymi z "dwójką" Kolumbijką Marią Camilą Osorio Serrano i Chinką Xiyu Wang zostało przerwane w pierwszym secie przy stanie 2:2 z powodu deszczu.

W pierwszej rundzie juniorskich zmagań - w singlu i deblu - odpadła Stefania Rogozińska-Dzik. Wojciech Marek z kolei zatrzymał się na drugiej rundzie w grze pojedynczej, a w podwójnej przegrał mecz otwarcia. W singlu wystąpił także Daniel Michalski, który zakończył udział w imprezie na pierwszym etapie rywalizacji.