Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Osace – terminarz i plan transmisji

Siatkówka
Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Osace – terminarz i plan transmisji
fot. Cyfrasport

Polscy siatkarze udanie zainaugurowali zmagania w premierowej edycji Ligi Narodów. Po dwóch turniejach rozegranych w Polsce, podopiecznych Vitala Heynena czekają dalekie podróże – na początek do Japonii, gdzie zagrają kolejno z Włochami, reprezentacją gospodarzy oraz Bułgarią. Kiedy grają Polacy? Sprawdź terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów w Osace.

Biało-czerwoni w "polskiej" części zmagań w Lidze Narodów uzyskali bardzo dobry bilans: odnieśli pięć zwycięstw i ponieśli tylko jedną porażkę. Podczas turnieju w Katowicach i Krakowie ograli w Spodku 3:0 Koreę Południową, a w Tauron Arenie wygrali z Rosją 3:0 oraz z Kanadą 3:1. Drugi turniej rozegrano w Łodzi, a tu gospodarze pokonali Francję 3:0 oraz Chiny 3:0, a na zakończenie, po serii pięciu zwycięstw, ponieśli pierwszą porażkę – 1:3 z reprezentacją Niemiec.

 

Po dwóch weekendach zmagań Polacy są na czele tabeli Ligi Światowej. Czy w dalekiej Japonii zdołają utrzymać tę lokatę? Z pewnością nie będzie łatwo, bo w Osace (8–10 czerwca) zmierzą się z wymagającymi rywalami. W drużynie znów zaszły planowane zmiany, a najbardziej odczuwalny może być brak jednego z najlepszych zawodników poprzednich turniejów, kapitana reprezentacji – Michała Kubiaka.

 

Już pierwszy mecz z siatkarzami Italii może być ciężką przeprawą. Włosi znakomicie rozpoczęli sezon, ogrywając w serbskim Krajlevie Niemcy (3:1), Brazylię (3:2) oraz ekipę gospodarzy (3:0). Drugi turniej w San Juan nie był w ich wykonaniu już tak dobry, bo obok zwycięstwa 3:0 nad Iranem, musieli dopisać do swych statystyk dwie porażki – 1:3 z Kanadą oraz 0:3 z Argentyną. Czy w Osace wrócą do dobrej gry? Teoretycznie wydają się najtrudniejszą przeszkodą dla Polaków na tym turnieju.

 

W kolejnym meczu siatkarze Heynena zagrają z Japonią, która ma bilans trzy zwycięstwa – trzy porażki. Jak dotąd ogrywali jedynie rywali z federacji azjatyckiej (AVC) – Australię (3:1), Iran (3:1) i Koreę Południową (3:2).

 

Zmagania w Osace Polacy zakończą meczem z Bułgarią, która jak dotąd wygrała dwa mecze i ma najsłabszy bilans z tej czwórki. Współgospodarze tegorocznych mistrzostw świata ograli Chiny (3:2) i Argentynę (3:1), ale rozczarowali podczas drugiego weekendu, gdy turniej rozgrywano w Sofii. Powalczyli z Serbami (2:3), ale w dwóch kolejnych grach przeciwko Australii oraz Rosji nie byli w stanie ugrać nawet seta.

 

Turniej Ligi Narodów (8–10 czerwca, Osaka):

 

2018-06-08: Włochy – Polska (piątek, godzina 8.30 (studio 7.30); transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-06-08: Japonia – Bułgaria (piątek, godzina 12.00; transmisja – Polsat Sport)

 

2018-06-09: Włochy – Bułgaria (sobota, godzina 5.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-06-09: Japonia – Polska (sobota, godzina 9.00 (studio 8.00) ; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)

 

2018-06-10: Bułgaria – Polska (niedziela, godzina 4.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-06-10: Japonia – Włochy (niedziela, godzina 7.30; transmisja – Polsat Sport).

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze