Informacje o tym, że Michał Żewłakow ma objąć stanowisko dyrektora sportowego w Zagłębiu krążyła od kilku tygodni. W środę władze klubu oficjalnie potwierdziły, że 102-krotny reprezentant Polski będzie pracować w Lubinie.

 

Prezes Dróżdż po parafowaniu umowy powiedział, że Żewłakow to idealna osoba na stanowisko dyrektora sportowego.

 

"To profesjonalista, który odnosił sukcesy i nie boi się nowych wyzwań. Zaproponowana przez niego wizja budowy Zagłębia jest spójna z oczekiwaniami klubu oraz właściciela, dlatego pewien jestem, że jego współpraca z zarządem, sztabem szkoleniowym i Akademią Piłkarską KGHM Zagłębie będzie się układała wzorowo" – powiedział Dróżdż, cytowany na stronie internetowej klubu.

 

42-letni Żewłakow, rekordzista pod względem liczby występów w drużynie narodowej, ma za sobą bogatą karierę piłkarską. Bronił barw m.in. Polonii Warszawa, Anderlechtu Bruksela, Olimpiakosu Pireus oraz Legii Warszawa. W tym ostatnim klubie po zakończeniu czynnego uprawiania sportu pełnił funkcję szefa skautingu, a także dyrektora sportowego.

 

Trenerem Zagłębia jest Mariusz Lewandowski, z którym Żewłakow wspólnie występował w reprezentacji, m.in. podczas Euro 2008.