Wielkopolski Orlik zagościł przy Bułgarskiej!

Piłka nożna

W Poznaniu odbyła się dziewiąta edycja Wielkopolskiego Turnieju Orlika. W tym roku rozgrywki finałowe odbyły się na obiektach Lecha Poznań. Najlepszą ekipą imprezy okazała się drużyna z Leszna.

Na starcie rozgrywek, które zaczęły się w marcu stanęło aż 547 zespołów z województwa wielkopolskiego. By dostać się do wielkiego finału rozgrywanego na obiektach Lecha Poznań, trzeba było przejść aż trzy rundy eliminacji, od gminnych, przez powiatowe, aż po rejonowe. Główną ideą było rozpowszechnianie wśród młodzieży wszelakich form aktywności fizycznej, w tym przypadku piłki nożnej.

 

Lech po raz pierwszy zaangażował się w organizację tych zawodów. Poza aspektem sportowym, cała inicjatywa niesie za sobą także funkcje edukacyjne i społeczne.

 

W turnieju głównym wzięło udział osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. W wielkim finale spotkały się ze sobą drużyny ze szkół podstawowych numer siedem z Leszna oraz numer dwanaście z Gniezna. Po zaciętym meczu górą okazali się młodzi adepci sztuki piłkarskiej z Leszna, którzy wygrali 2:0, a przez turniej przeszli jak burza nie przegrywając ani jednego spotkania.

 

Reportaż z Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2018 w załączonym materiale wideo.

Igor Marczak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze