Abidal w nowej roli w Barcelonie

Piłka nożna
Abidal w nowej roli w Barcelonie
fot. PAP/DPA

Były piłkarz FC Barcelona Eric Abidal został dyrektorem sportowym katalońskiego klubu. Zastąpił Roberta Fernandeza, który pełnił tę funkcję przez trzy lata. Francuz, który zakończył karierę w 2014 roku, występował w "Dumie Katalonii" w latach 2007-2013.

Od czerwca 2017 roku Abidal, który w Barcelonie rozegrał blisko 200 spotkań na pozycji obrońcy, był ambasadorem katalońskiego klubu wraz z dawnymi brazylijskie gwiazdami - Ronaldinho i Rivaldo.

Z Barceloną zdobył cztery tytuły mistrza Hiszpanii oraz w 2011 roku triumfował w Lidze Mistrzów. Sezon 2010/11 był dla niego bardzo trudny, bo w marcu 2011 r. wykryto u niego guza wątroby, usunięto go, a w maju piłkarz wystąpił w wygranym przez jego drużynę finale LM. Rok po operacji okazało się jednak, że nastąpił nawrót choroby i konieczny był przeszczep. Zabieg się udał, a dawcą był kuzyn piłkarza.

Po odejściu z "Barcy" Abidal występował jeszcze w Monaco, a następnie przeniósł się do Olympiakosu Pireus. To właśnie w greckim klubie 19 grudnia 2014 roku zakończył karierę.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze