MŚ 2018: Reprezentacja Francji warta najwięcej. Polacy poza dziesiątką

Piłka nożna
MŚ 2018: Reprezentacja Francji warta najwięcej. Polacy poza dziesiątką
fot. Cyfrasport

Tu poziom sportowy nie wchodzi w grę. Chodzi o wirtualną, globalną wartość 23-osobowych kadr poszczególnych reprezentacji biorących udział w mistrzostwach świata. Serwis transfermarkt.de wyliczył wartość każdego finalisty tegorocznego mundialu. Najwyżej wyceniona została reprezentacja Francji (1,08 miliarda euro). Polska sklasyfikowana została na 13. pozycji (259,35 milionów euro).

Średnia wartość jednego piłkarza "Trójkolorowych" to 46,98 milionów euro, polski kadrowicz wyceniany jest na 11,28 milionów. Za gospodarzami mistrzostw Europy 2016 roku plasowane są kolejno reprezentacja Hiszpanii (1,04 miliarda) oraz Brazylii (952 miliony).

 

Nie byłoby niespodzianką, gdyby tak wyglądało końcowe podium tegorocznych mistrzostw.

 

W grupowej "rywalizacji" zajmujemy drugie miejsce. Wyżej od nas jest Senegal, który plasuje się na 11. miejscu rankingu (290,20 miliony) w głównej mierze za sprawą Sadio Mane, którego portal wycenia na 70 milionów euro. Kolumbia (256,35 milionów) znajduje się tuż za kadrą Nawałki, natomiast piłkarze Kraju Kwitnącej Wiśni nie cieszyli się dużym uznaniem fachowców Transfermarketu, bowiem zostali sklasyfikowani na 25. miejscu. Nie oznacza to jednak, że możemy lekceważyć tego przeciwnika, bo z Azjatami nie gra się łatwo.

 

 

Na ostatnim miejscu umieszczono reprezentacje Panamy, której wartość wyceniono na 9,43 miliona euro… 115 razy mniej od "Trójkolorowych".

 

Już za kilka dni boisko zweryfikuje prawdziwą wartość wszystkich reprezentacji, bowiem ta wirtualna nie zawsze bierze górę nad sportową.

Tadeusz Fogiel z Paryża, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze