French Open: Chan i Dodig najlepsi w mikście

Tenis
French Open: Chan i Dodig najlepsi w mikście
fot. PAP

Tenisiści Latisha Chan z Tajwanu i Chorwat Ivan Dodig wygrali rywalizację par mieszanych w wielkoszlemowym French Open. W finale rozstawiony z "dwójką" duet pokonał Kanadyjkę o polskich korzeniach Gabrielę Dabrowski i Chorwata Mate Pavica (1.) 6:1, 6:7 (5-7), 10-8.

Zarówno w przypadku Chan, jak i Dodiga to pierwszy sukces w zmaganiach mikstów. Każde z nich wcześniej miało zaś na koncie wielkoszlemowy tytuł wywalczony w deblu. Azjatka cieszyła się ze zwycięstwa w tej konkurencji w ubiegłorocznym US Open, a zawodnik z Bałkanów we French Open 2015.

 

Dabrowski i Pavic w styczniu triumfowali w grze mieszanej w Australian Open. Kanadyjka nie powtórzyła w Paryżu sukcesu sprzed roku, gdy w finale miksta zwyciężyła w parze z Rohanem Bopanną z Indii.

 

Jedynym Polakiem, który zgłosił się w tej edycji turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa do miksta, był Marcin Matkowski. W parze z Czeszką Kvetą Peschke odpadł w pierwszej rundzie.

 

Wynik finału gry mieszanej:

 

Latisha Chan, Ivan Dodig (Tajwan, Chorwacja, 2) - Gabriela Dabrowski, Mate Pavic (Kanada, Chorwacja, 1) 6:1, 6:7 (5-7), 10-8.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze