Małachowski: Memoriał Kusocińskiego prawie jak mistrzostwa świata

Inne
Małachowski: Memoriał Kusocińskiego prawie jak mistrzostwa świata
fot. PAP/EPA

Doborową obsadę, m.in. w konkursie rzutu dyskiem, będzie miał piątkowy lekkoatletyczny Memoriał Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. - Będzie fajne show, praktycznie mistrzostwa świata – powiedział dyskobol Piotr Małachowski, obchodzący dzień przed zawodami 35. urodziny.

- Od dzisiaj jestem weteranem. Mam nadzieje, że razem z Robertem Urbankiem powalczymy z rywalami, jak równy z równym, a nowy rekord stadionu będzie na poziomie 68 – 69 metrów – dodał dwukrotny wicemistrz olimpijski.

W konkursie wystartują m.in. mistrz olimpijski z Londynu (2012) Niemiec Robert Harting i lider tabeli tegorocznych wyników Litwin Andrius Gudzius.

W biegu na 400 metrów rywalką Justyny Święty–Ersetic będzie m.in. Amerykanka Allyson Felix, 9-krotna medalistka olimpijska.

- Cieszę się ze startu blisko domu. Na trybunach będzie spore grono rodziny i przyjaciół. Mam nadzieję, że to mnie poniesie do dobrego rezultatu, postaram się dotrzymać Allyson kroku – powiedziała pochodząca z Raciborza biegaczka.

W rywalizacji tyczkarzy Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski zmierzą się z Francuzem Renaud Lavillennie.

- W Polsce skacze mi się znakomicie. Stadion jest fajny, zapowiada się ekscytująca rywalizacja – stwierdził Francuz.

- Każdy centymetr powyżej sześciu metrów, to piekielnie wysoko. Ale jak widać - da się. Mam nadzieję, że czeka nas wspaniałą walka na tym pięknym stadionie - zauważył Lisek.

Należący do samorządu wojewódzkiego Stadion Śląski został po modernizacji otwarty 1 października 2017 roku. 27 marca w towarzyskim meczu piłkarskim Polska pokonała Koreę Południową 3:2 w obecności ponad 53 tys. widzów.

W kalendarzu PZLA na ten sezon są dwie imprezy na tym obiekcie - 8 czerwca Memoriał Janusza Kusocińskiego oraz 22 sierpnia Memoriał Kamili Skolimowskiej.

- To już nie tylko zapowiedzi, czy marzenia. To się staje faktem – widzimy prawdziwe gwiazdy. Tego sobie życzyliśmy na początku długiego marszu w kierunku lekkoatletyki na najwyższym poziomie. A zaczynamy z wysokiego C – podkreślił marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa.

Ostatnią konkurencją mitingu będzie bieg na 800 m z udziałem wicemistrza świata Adama Kszczota.

- Taki stadion, to wielkie wydarzenie dla startujących zawodników. Emocje rosną w sercu i duszy, kiedy pokonuje się kolejne metry. Miejmy nadzieję, że to doda mi skrzydeł i kolejna walka będzie zwycięska. Mogę obiecać, że jutro powalczę o season best – zadeklarował Kszczot.

Memoriał Janusza Kusocińskiego po raz pierwszy odbędzie się w Chorzowie. Piątkowa rywalizacja rozpocznie się o godz. 16. To 64. edycja imprezy. Pierwsze rozgrywane były na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie, a w ostatnich latach mityng gościł w Szczecinie.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie