Polska - Chile: Kołtoń wytypował zaskakujący skład Polaków!

Piłka nożna

Reprezentacja Polski w piątek rozegra jeden z ostatnich sprawdzianów przed mistrzostwami świata w Rosji. Mecz z Chile da Adamowi Nawałce wiele ostatnich odpowiedzi personalnych przed mundialem, selekcjoner będzie musiał także zobaczyć, jak jego zespół radzi sobie bez Kamila Glika. O prawdopodobnym, ofensywnym składzie biało-czerwonych na Chile doniósł Roman Kołtoń!

Biało-czerwoni w Poznaniu zmierzą się z reprezentacją Chile bez kilku największych gwiazd. Jest to jeden z ostatnich testów przed MŚ 2018 i ma być bezpośrednim przygotowaniem do meczu z Kolumbią. Jak donosi Kołtoń, Nawałka zamierza mile zaskoczyć ofensywnym składem na to spotkanie...
 
- Skład na Chile może być dosyć zaskakujący! Nie zaskoczył, ale rozczarował mnie nieco trener Adam Nawałka powołaniami na MŚ w Rosji. Jeśli chodzi o "jedenastkę" na Chile, jestem mile zaskoczony. Nawałka chce umieścić w składzie Kubę Błaszczykowskiego i Arka Milika. Ma być to naprawdę ofensywny skład. Długo upierałem się na grę dwiema szóstkami, a tu ma być tylko jedna szóstka Grzegorz Krychowiak - powiedział Kołtoń.
 
Prawdopodobny skład Polaków na mecz towarzyski z Chile:
 
Szczęsny - Błaszczykowski, Piszczek, Bednarek, Pazdan, Rybus - Krychowiak, Zieliński - Milik, Grosicki - Lewandowski
 
- Cwaniactwo Kuby, mega liczby Arka! Bohaterowie EURO mają nieść 11 Polski na Mundialu! - dodał dziennikarz Polsatu Sport.
 
W obliczu kontuzji Kamila Glika jego miejsce zajmie Jan Bednarek. - Zajmie centralną pozycję w trzyosobowym bloku defensywnym. Tak trenował już w Juracie, gdy Kamil leczył kontuzję Achillesa. Bednarek jest mentalnie przygotowany do gry. Zawodnik Southampton jednak z Chile zagra dopiero swój drugi mecz w dorosłej kadrze, a już ma spinać bocznych obrońców - ocenił ustawienie w obronie Polaków Kołtoń.
 
Błaszczykowski prawdopodobnie zagra swój 98. mecz w reprezentacji narodowej i ma zająć pozycję na wahadle obok Łukasza Piszczka, z którym grał przez dużą część kariery na jednej stronie boiska.
Roman Kołtoń, ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie