Strlek: Szukam nowych wyzwań

Piłka ręczna
Strlek: Szukam nowych wyzwań
fot. Cyfrasport

Po sześciu sezonach gry w zespole piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce Manuel Strlek opuszcza drużynę 14-krotnych mistrzów Polski. „To były cudowne lata, ale jak każdy człowiek szukam w życiu nowych wyzwań” – powiedział chorwacki szczypiornista.

Strlek to obecnie jeden z najlepszych lewoskrzydłowych na świecie. Do Kielc trafił w 2012 roku. Z klubem ze stolicy regionu świętokrzyskiego sześć razy zdobywał mistrzostwo i Puchar Polski. Dwa lata temu z VIVE wygrał Ligę Mistrzów, dwukrotnie zajął w tych rozgrywkach trzecie miejsce (2013, 2015).

„To było sześć niesamowitych lat, pełnych sukcesów i niezapomnianych momentów, nie tylko w życiu sportowym. Podczas pobytu w Kielcach wziąłem ślub, urodziło mi się dziecko. Z tego miasta będę miał fantastyczne wspomnienia” – zapewnił Chorwat, który wrócił pamięcią do finału Ligi Mistrzów z 2016 roku, kiedy kielczanie po rzutach karnych pokonali węgierski Veszprem.

„Dokonaliśmy wtedy czegoś niewyobrażalnego. Na kwadrans przed końcem przegrywaliśmy dziewięcioma bramkami. Nie sądzę, aby w tym momencie ktoś w nas jeszcze wierzył. Ale my potrafiliśmy doprowadzić do dogrywki, nie wykorzystując jeszcze po drodze dwóch rzutów karnych. Nigdy nie brałem udziału w tak zwariowanym meczu. Nie sądzę, aby ktoś szybko powtórzył nasz wyczyn, odrabiając w ciągu 15 minut taką stratę. A tego, co działo się w naszej szatni po spotkaniu, nigdy nie zapomnę” – opisywał pamiętny finał LM Strlek, który nie ukrywał, że decyzja o odejściu z kieleckiej drużyny nie była łatwa.

„Wiadomo, że jest mi trochę żal. Takie pożegnania są zawsze trudne, zwłaszcza kiedy osiągnąłem z klubem tyle sukcesów. Ale jak każdy człowiek szukam w życiu nowych wyzwań. Z VIVE wygrałem Ligę Mistrzów, teraz będę chciał to powtórzyć z Veszprem (nowy klub Chorwata – PAP)” - wyznał. Dodał, że te sześć lat spędzonych w Kielcach na zawsze pozostaną w jego wspomnieniach.

„To miasto było i będzie moim drugim domem. Poznałem tutaj wielu przyjaciół i mogłem grać dla fantastycznych kibiców. Teraz odchodzę, ale ludzi, których tutaj spotkałem, nigdy nie zapomnę” – obiecał chorwacki szczypiornista.

Strlek swoją karierę sportową rozpoczął w 2006 roku w chorwackim RK Zagrzeb, z którym sześć razy zdobywał mistrzostwo i krajowy Puchar. Z tego klubu w 2012 roku przyszedł do Kielc. Z reprezentacją Chorwacji dwukrotnie wystąpił na igrzyskach olimpijskich, zdobywając w 2012 roku w Londynie brązowy medal. Ma w swojej kolekcji brązowy medal mistrzostw świata (2013), srebrny (2010) i dwa brązowe medale (2012, 2016) mistrzostw Europy. Trzykrotnie podczas mistrzostw Starego Kontynentu (2010, 2016, 2018) został wybrany najlepszym lewoskrzydłowym turnieju. Przez najbliższe trzy lata będzie zawodnikiem węgierskiego Veszprem.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie