MŚ 2018: Strefa Kibica na katowickim Rynku

Piłka nożna
MŚ 2018: Strefa Kibica na katowickim Rynku
fot. PAP

Wszystkie mecze rozpoczynających się 14 czerwca w Rosji piłkarskich mistrzostw świata będzie można obejrzeć w Strefie Kibica zorganizowanej przez samorząd na katowickim Rynku. Pomieści ona tysiąc osób, przy czym 400 będzie mogło korzystać z miejsc siedzących.

- W ciągu najbliższych dni tradycyjnie odbędzie się tam m.in. Jarmark Staroci, Śląski Festiwalu Piwa czy Inwazja Sztukmistrzów. W połączeniu z transmisjami zmagań najlepszych piłkarzy globu, w tym reprezentacji Polski, katowicki Rynek będzie idealnym miejscem do spędzenia wolnego czasu. Mam nadzieję, że razem z kibicami w strefie świętować będziemy sukcesy naszej reprezentacji – powiedział prezydent miasta Marcin Krupa cytowany w komunikacie magistratu.

Ławki, stoły i duży telebim staną w cieniu dużego domu handlowego. Przygotowanie strefy będzie kosztowało 115 tys. złotych. Pomieści ona do 1000 osób, w tym 400 na miejscach siedzących. Wokół ustawione zostaną punkty gastronomiczne, w wszystko będzie chronione całą dobę.

Do kibicowania w podobny sposób zachęca mieszkańców Mikołowa samorząd tego miasta. Tam również Strefa Kibica będzie działała na rynku.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze