Zawody jeździeckie CSI4: Skrzyczyński wygrał Dużą Rundę

Najlepszy polski jeździec Jarosław Skrzyczyński na koniu Chacclana wygrał konkurs Dużej Rundy w drugim dniu międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody CSI4* rozgrywanych na poznańskim hipodromie Wola. Drugi był Kamil Grzelczyk na Wibaro.

Duża Runda o wysokości przeszkód 155 cm to jeden z czterech konkursów poznańskiej imprezy zaliczanych do światowego rankingu. A w tym zestawieniu Skrzyczyński plasuje się wysoko – na 79. pozycji. Za zwycięstwo jeździec KJ Agro-Handel Śrem otrzymał premię w wysokości 48 250 złotych i 80 pkt, dzięki czemu może poprawić swoją pozycję w kolejnym notowaniu.

Tuż za Skrzyczyńskim uplasował się Grzelczyk, który w finałowej rozgrywce do zwycięzcy stracił półtorej sekundy. Trzeci był Włoch Emilio Bicocchi (Call Me), a w pierwszej "10" znalazł się jeszcze Maksymilian Wechta (London 32).

W innym piątkowym konkursie Średniej Rundy (wys. przeszkód 140 cm) zwyciężyła Włoszka Giulia Martinengo Marquet (Courage De Fegie). Czwarty był Krzysztof Ludwiczak na koniu Queen La Balou.

Zawody w Poznaniu (z pulą nagród 950 tys. złotych) to druga, obok CSIO w Sopocie, najważniejsza impreza jeździecka w Polsce. Zwieńczeniem czterodniowej rywalizacji będzie niedzielny konkurs Grand Prix z pulą nagród 420 tysięcy złotych, a jego zwycięzca otrzyma 100 punktów do światowego rankingu. Jest to również eliminacja do tegorocznych mistrzostw świata i przyszłorocznych mistrzostw Europy.