Dookoła Szwajcarii: Drużyna BMC najszybsza w jeździe na czas

Ekipa BMC wygrała w sobotę pierwszy etap wyścigu Dookoła Szwajcarii - jazdę drużynową na czas w miejscowości Frauenfeld. Jej kolarz, Szwajcar Stefan Kueng został liderem klasyfikacji generalnej.

Na odcinku 18 kilometrów amerykańska ekipa uzyskała czas 20.18 i wyprzedziła o 20 sekund drużynę Sunweb i o 27 Quick-Step Floors.

Czwarte miejsce zajął zespół Bora-hansgrohe, w barwach którego startuje Maciej Bodnar. Drugim polskim kolarzem ścigającym się w tym roku w Szwajcarii jest Michał Gołaś z ekipy Sky, która uzyskała 14. rezultat.

Na trudnej, wymagającej trasie nie wszystkie ekipy potrafiły utrzymać wysokie tempo. W efekcie straty poniosło kilku kandydatów do końcowego triumfu: ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu Słoweniec Simon Spilak (Katiusza) - 46 sekund, trzeci przed rokiem Holender Steven Kruijswijk (Lotto-NL) - 53 czy Kolumbijczyk Nairo Quintana i Hiszpan Mikel Landa (obaj Movistar) - po 33.

W niedzielę kolarze będą się ścigać na 155-kilometrowej trasie wokół Frauenfeldu.

Dziewięcioetapowy wyścig zakończy się 17 czerwca w Bellinzonie jazdą indywidualną na czas.