Siedem zwycięstw! Szybkie 3:0 Polaków w starciu z Japonią

W drugim spotkaniu turnieju Ligi Narodów w Osace polscy siatkarze pokonali 3:0 reprezentację Japonii. Podopieczni trenera Vitala Heynena odnieśli siódme zwycięstwo w tej edycji turnieju.

W pierwszej kolejce spotkań turnieju w Osace Japonia przegrała 0:3 z Bułgarią, a polscy siatkarze pokonali reprezentację Włoch 3:2. Biało-czerwoni byli faworytami konfrontacji z gospodarzami turnieju. W ich reprezentacji gra m.in. znany z parkietów PlusLigi Taichiro Koga, libero Aluronu Virtu Warty Zawiercie, który w starciu z Polakami musiał opuścić boisko z powodu urazu.

Podopieczni Heynena efektownie rozpoczęli to spotkanie (5:0 – przy zagrywkach Piotra Nowakowskiego, 8:2) i dzięki szybko uzyskanej przewadze ustawili sobie przebieg tej partii. Dobra zagrywka i skuteczna gra w ataku pozwoliła utrzymać przewagę w dalszej części seta (16:10, 19:13), a Damian Schulz zakończył partię skutecznym atakiem (25:16).

Druga partia to również efektowny początek Polaków (5:1, 8:4). Tym razem jednak faworyci w środkowej części podali rywalom pomocną dłoń, popełniając kilka prostych błędów. Japończycy zdołali odrobić straty (16:16), w końcówce jednak polscy siatkarze znów odzyskali przewagę (23:20), a dwa błędy gospodarzy przyniosły decydujące punkty (25:21).

Set numer trzy miał początkowo wyrównany przebieg (12:12). Później Polacy znów przejęli inicjatywę, odskoczyli rywalom (16:13, 19:15). W końcówce utrzymali dystans. Aleksander Śliwka wywalczył piłkę meczową, a w kolejnej akcji piłka po zagrywce Bartosza Bednorza przetoczyła się po taśmie i zaskoczyła rywali (25:20).

Polacy wygrali zdecydowanie, mając przewagę w każdym elemencie: ataku (40–37), bloku (11–4), zagrywce (7–3), popełnili też mniej błędów własnych. Najlepiej punktowali Damian Schulz (16), Bartosz Bednorz (16), Piotr Nowakowski (11) – Polska; Yuji Nishida (16), Akihiro Yamauchi (10) – Japonia.

Polacy po ośmiu kolejkach mają na koncie siedem zwycięstw, jedną porażkę i odzyskali (przynajmniej do meczu Brazylia – Iran) prowadzenie w tabeli.

Polska – Japonia 3:0 (25:16, 25:21, 25:20)

Polska: Piotr Nowakowski, Marcin Komenda, Damian Schulz, Bartłomiej Lemański, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz – Paweł Zatorski (libero) oraz Mateusz Bieniek, Dawid Konarski, Fabian Drzyzga.

Japonia: Naonobu Fujii, Tatsuya Fukuzawa, Akihiro Yamauchi, Haku Ri, Hiroaki Asano, Yuji Nishida – Taichiro Koga (libero) oraz Issei Otake, Satoshi Tsuiki (libero).

Turniej Ligi Narodów (8–10 czerwca, Osaka):

2018-06-08: Włochy – Polska 2:3 (17:25, 25:21, 17:25, 31:29, 10:15)
2018-06-08: Japonia – Bułgaria 0:3 (14:25, 21:25, 27:29)

2018-06-09: Włochy – Bułgaria 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:19)
2018-06-09: Polska – Japonia 3:0 (25:16, 25:21, 25:20)

2018-06-10: Bułgaria – Polska (niedziela, godzina 4.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-06-10: Japonia – Włochy (niedziela, godzina 7.30; transmisja – Polsat Sport).

Mecz zakończony
Polska
3:0
Japonia
Zapis relacji
Relacja zakończona

Polska – Japonia 3:0 (25:16, 25:21, 25:20) Bartosz Bednorz zaserwował, piłka przetoczyła się po taśmie i wpadłą w boisko rywali. Zdecydowane zwycięstwo Polaków.

To nie koniec sportowych emocji! Pamiętajcie o gali KSW44!

KSW 44: Transmisja w PPV. Gdzie obejrzeć?

Na to starcie fani polskiego MMA czekali od dawna! W walce wieczoru gali KSW 44 zmierzą się Pudzianowski i Bedorf. Będzie to jednocześnie eliminator do walki z mistrzem wagi ciężkiej Philipem de Friesem (15-6-1NC, 2 KO, 11 SUB). Dla "Pudziana" będzie to największe wyzwanie w dotychczasowej karierze, dlatego na treningach wylewał siódme poty.

Polska – Japonia 2:0, 24:20 Aleksander Śliwka wywalczył piłkę meczową dla Polski!

Polska – Japonia 2:0, 22:20 Japończycy nie rezygnują.

Polska – Japonia 2:0, 21:18 Czas dla Vitala Heynena.

Polska – Japonia 2:0, 19:15 Polacy utrzymują dystans.

Polska – Japonia 2:0, 16:13 Trzy oczka zaliczki Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Japonia 2:0, 15:12 Damian Schulz - as serwisowy.

Polska – Japonia 2:0, 14:12 Przerwa na prośbę Japończyków.

Polska – Japonia 2:0, 12:12 Dotknięcie siatki przez Polaków i znów mamy remis.

Polska – Japonia 2:0, 12:10 Skutecznie Bartłomiej Lemański.

Polska – Japonia 2:0, 10:10 Punkt za punkt w tej części seta.

Polska – Japonia 2:0, 9:9 Damian Schulz przebił się przez blok rywali.

Polska – Japonia 2:0, 8:7 Podwójnym blokiem zakończyli Polacy długą wymianę. Punkt różnicy na pierwszej przerwie.

Polska – Japonia 2:0, 5:5 Zatrzymany blokiem Yuji Nishida.

Polska – Japonia 2:0, 3:3 Bartosz Bednorz skończył kontrę Polaków.

Polska – Japonia 2:0, 0:2 Tym razem to Japończycy lepiej rozpoczęli seta.

Polska – Japonia 2:0 (25:16, 25:21) Błąd japońskich siatkarzy zakończył drugiego seta.

Polska – Japonia 1:0, 24:21 Tatsuya Fukuzawa zaserwował w siatkę i piłka setowa dla Polaków.

Polska – Japonia 1:0, 23:20 Skuteczny blok Polaków. Japońscy szkoleniowcy poprosili o przerwę.

Polska – Japonia 1:0, 21:20 Yuji Nishida - as serwisowy.

Polska – Japonia 1:0, 21:19 Czas na prośbę Vitala Heynena.

Polska – Japonia 1:0, 19:16 Bartosz Bednorz skutecznie po skosie, a w kolejnej akcji Damian Schulz z przechodzącej piłki i znów Polacy odskoczyli na trzy oczka.

Polska – Japonia 1:0, 16:16 Zablokowany Damian Schulz! Japończycy odrobili straty...

Polska – Japonia 1:0, 16:14 Dwa punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Japonia 1:0, 15:13 Mateusz Bieniek skutecznie zaatakował chwilę po wejściu na boisko.

Polska – Japonia 1:0, 14:13 Rozkręcili się siatkarze Japonii. Już tylko punkt straty do Polaków.

Polska – Japonia 1:0, 13:11 Seria błędów po stronie Polaków.

Polska – Japonia 1:0, 13:10 Damian Schulz zaatakował w aut...

Polska – Japonia 1:0, 12:8 Pogubili się Polacy w defensywie. Bartłomiej Lemański zaatakował w siatkę.

Polska – Japonia 1:0, 11:6 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Japonia 1:0, 9:5 Efektowny atak Damiana Schulza.

Polska – Japonia 1:0, 8:4 Cztery oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Japonia 1:0, 6:3 Punkt dla Polski po weryfikacji.

Polska – Japonia 1:0, 5:1 Pierwszy czas dla Japończyków.

Polska – Japonia 1:0, 4:1 Damian Schulz - as serwisowy.

Polska – Japonia 1:0, 1:1 Rozpoczął się set numer dwa.

Polska – Japonia 1:0 (25:16) Damian Schulz zakończył pierwszą partię.

Polska – Japonia 0:0, 24:15 Piłka setowa dla Polski.

Polska – Japonia 0:0, 23:15 Skuteczny atak Aleksandra Śliwki po skosie.

Polska – Japonia 0:0, 19:13 Tatsuya Fukuzawa zaserwował w siatkę.

Polska – Japonia 0:0, 17:12 As serwisowy gospodarzy. Damian Schulz "kupił" autową piłkę.

Polska – Japonia 0:0, 17:10 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Japonia 0:0, 16:10 Bartłomiej Lemański popisał się skutecznym atakiem z krótkiej. Polacy utrzymali wyraźną przewagę na drugiej przerwie.

Polska – Japonia 0:0, 15:9 Autowy atak Japończyków.

Polska – Japonia 0:0, 13:9 Bartosz Bednorz obił blok rywali. Drugi czas dla trenerów Japonii.

Polska – Japonia 0:0, 11:8

Łukasz Kadziewicz odwiedził przed meczem szatnię Polaków:

Polska – Japonia 0:0, 10:7 Gospodarze zmniejszają straty. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Japonia 0:0, 10:5 Aleksander Śliwka skutecznie z przechodzącej piłki.

Jaki jest wynik? Szczyt indolencji siatkarskich sędziów! (WIDEO)

Siatkarscy sędziowie już nie raz stawali się negatywnymi bohaterami meczów premierowej edycji Ligi Narodów. Szczyt niekompetencji osiągnęli chyba podczas meczu turnieju w Osace pomiędzy Włochami i Bułgarią. Przez dłuższy czas nie byli w stanie ustalić, jaki jest wynik... Sędziowie urządzili kibicom zabawę "jaki mamy wynik"?

Polska – Japonia 0:0, 8:2 Wyraźna przewaga Polaków na pierwszej przerwie. Yuji Nishida zaserwował w siatkę.

Polska – Japonia 0:0, 5:0 Piotr Nowakowski - as serwisowy.

Polska – Japonia 0:0, 3:0 Już po czterech akcjach trener Japończyków poprosił o czas.

Polska – Japonia 0:0, 3:0 Rozpoczynamy drugi mecz reprezentacji Polski na turnieju Ligi Narodów w Osace. Gospodarze zagrają z Polską bez Kunihiro Shimizu w składzie.

Polska: Marcin Komenda, Damian Schulz, Piotr Nowakowski, Bartłomiej Lemański, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz – Paweł Zatorski (libero).
Japonia: Naonobu Fujii, Tatsuya Fukuzawa, Akihiro Yamauchi, Haku Ri, Hiroaki Asano, Yuji Nishida – Taichiro Koga (libero).

Słuchamy hymnów obu państw.

2018-06-09: Japonia – Polska (sobota, godzina 9.00 (studio 8.00) ; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)

Rozpoczęło się już przedmeczowe studio w Polsacie Sport. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są: Wojciech Drzyzga, Krzysztof Ignaczak oraz Ireneusz Mazur.

Polscy siatkarze pojawili się już w hali. Do rozpoczęcia meczu jeszcze blisko półtorej godziny, biało-czerwoni oglądają więc trwające jeszcze starcie Włochów z Bułgarami.

Liga Narodów: Polska - Japonia. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Polscy siatkarze w drugim spotkaniu turnieju Ligi Narodów w Osace zmierzą się z reprezentacją gospodarzy. Transmisja meczu Polska - Japonia w Polsacie Sport i Super Polsacie w sobotę 9 czerwca od godziny 9.00. Podopieczni Vitala Heynena udanie rozpoczęli rywalizację na turnieju w Osace. Pokonali reprezentację Włoch 3:2 (25:17, 21:25, 25:17, 29:31, 15:10).

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów Polska – Japonia. Początek spotkania o godzinie 9.10.