W pierwszej kolejce spotkań turnieju w Osace Japonia przegrała 0:3 z Bułgarią, a polscy siatkarze pokonali reprezentację Włoch 3:2. Biało-czerwoni byli faworytami konfrontacji z gospodarzami turnieju. W ich reprezentacji gra m.in. znany z parkietów PlusLigi Taichiro Koga, libero Aluronu Virtu Warty Zawiercie, który w starciu z Polakami musiał opuścić boisko z powodu urazu.

Podopieczni Heynena efektownie rozpoczęli to spotkanie (5:0 – przy zagrywkach Piotra Nowakowskiego, 8:2) i dzięki szybko uzyskanej przewadze ustawili sobie przebieg tej partii. Dobra zagrywka i skuteczna gra w ataku pozwoliła utrzymać przewagę w dalszej części seta (16:10, 19:13), a Damian Schulz zakończył partię skutecznym atakiem (25:16).

Druga partia to również efektowny początek Polaków (5:1, 8:4). Tym razem jednak faworyci w środkowej części podali rywalom pomocną dłoń, popełniając kilka prostych błędów. Japończycy zdołali odrobić straty (16:16), w końcówce jednak polscy siatkarze znów odzyskali przewagę (23:20), a dwa błędy gospodarzy przyniosły decydujące punkty (25:21).

Set numer trzy miał początkowo wyrównany przebieg (12:12). Później Polacy znów przejęli inicjatywę, odskoczyli rywalom (16:13, 19:15). W końcówce utrzymali dystans. Aleksander Śliwka wywalczył piłkę meczową, a w kolejnej akcji piłka po zagrywce Bartosza Bednorza przetoczyła się po taśmie i zaskoczyła rywali (25:20).

Polacy wygrali zdecydowanie, mając przewagę w każdym elemencie: ataku (40–37), bloku (11–4), zagrywce (7–3), popełnili też mniej błędów własnych. Najlepiej punktowali Damian Schulz (16), Bartosz Bednorz (16), Piotr Nowakowski (11) – Polska; Yuji Nishida (16), Akihiro Yamauchi (10) – Japonia.

Polacy po ośmiu kolejkach mają na koncie siedem zwycięstw, jedną porażkę i odzyskali (przynajmniej do meczu Brazylia – Iran) prowadzenie w tabeli.

Polska – Japonia 3:0 (25:16, 25:21, 25:20)

Polska: Piotr Nowakowski, Marcin Komenda, Damian Schulz, Bartłomiej Lemański, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz – Paweł Zatorski (libero) oraz Mateusz Bieniek, Dawid Konarski, Fabian Drzyzga.

Japonia: Naonobu Fujii, Tatsuya Fukuzawa, Akihiro Yamauchi, Haku Ri, Hiroaki Asano, Yuji Nishida – Taichiro Koga (libero) oraz Issei Otake, Satoshi Tsuiki (libero).

Turniej Ligi Narodów (8–10 czerwca, Osaka):

2018-06-08: Włochy – Polska 2:3 (17:25, 25:21, 17:25, 31:29, 10:15)
2018-06-08: Japonia – Bułgaria 0:3 (14:25, 21:25, 27:29)

2018-06-09: Włochy – Bułgaria 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:19)
2018-06-09: Polska – Japonia 3:0 (25:16, 25:21, 25:20)

2018-06-10: Bułgaria – Polska (niedziela, godzina 4.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-06-10: Japonia – Włochy (niedziela, godzina 7.30; transmisja – Polsat Sport).

Polska
Japonia
3:0
Zapis relacji

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów Polska – Japonia. Początek spotkania o godzinie 9.10.

Liga Narodów: Polska - Japonia. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Polscy siatkarze w drugim spotkaniu turnieju Ligi Narodów w Osace zmierzą się z reprezentacją gospodarzy. Transmisja meczu Polska - Japonia w Polsacie Sport i Super Polsacie w sobotę 9 czerwca od godziny 9.00. Podopieczni Vitala Heynena udanie rozpoczęli rywalizację na turnieju w Osace. Pokonali reprezentację Włoch 3:2 (25:17, 21:25, 25:17, 29:31, 15:10).

Polscy siatkarze pojawili się już w hali. Do rozpoczęcia meczu jeszcze blisko półtorej godziny, biało-czerwoni oglądają więc trwające jeszcze starcie Włochów z Bułgarami.

Rozpoczęło się już przedmeczowe studio w Polsacie Sport. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są: Wojciech Drzyzga, Krzysztof Ignaczak oraz Ireneusz Mazur.

2018-06-09: Japonia – Polska (sobota, godzina 9.00 (studio 8.00) ; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)

Słuchamy hymnów obu państw.

Polska – Japonia 0:0, 3:0 Rozpoczynamy drugi mecz reprezentacji Polski na turnieju Ligi Narodów w Osace. Gospodarze zagrają z Polską bez Kunihiro Shimizu w składzie.

Polska: Marcin Komenda, Damian Schulz, Piotr Nowakowski, Bartłomiej Lemański, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz – Paweł Zatorski (libero).
Japonia: Naonobu Fujii, Tatsuya Fukuzawa, Akihiro Yamauchi, Haku Ri, Hiroaki Asano, Yuji Nishida – Taichiro Koga (libero).

Polska – Japonia 0:0, 3:0 Już po czterech akcjach trener Japończyków poprosił o czas.

Polska – Japonia 0:0, 5:0 Piotr Nowakowski - as serwisowy.

Polska – Japonia 0:0, 8:2 Wyraźna przewaga Polaków na pierwszej przerwie. Yuji Nishida zaserwował w siatkę.

Jaki jest wynik? Szczyt indolencji siatkarskich sędziów! (WIDEO)

Siatkarscy sędziowie już nie raz stawali się negatywnymi bohaterami meczów premierowej edycji Ligi Narodów. Szczyt niekompetencji osiągnęli chyba podczas meczu turnieju w Osace pomiędzy Włochami i Bułgarią. Przez dłuższy czas nie byli w stanie ustalić, jaki jest wynik... Sędziowie urządzili kibicom zabawę "jaki mamy wynik"?

Polska – Japonia 0:0, 10:5 Aleksander Śliwka skutecznie z przechodzącej piłki.

Polska – Japonia 0:0, 10:7 Gospodarze zmniejszają straty. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Japonia 0:0, 11:8

Łukasz Kadziewicz odwiedził przed meczem szatnię Polaków:

Polska – Japonia 0:0, 13:9 Bartosz Bednorz obił blok rywali. Drugi czas dla trenerów Japonii.

Polska – Japonia 0:0, 15:9 Autowy atak Japończyków.

Polska – Japonia 0:0, 16:10 Bartłomiej Lemański popisał się skutecznym atakiem z krótkiej. Polacy utrzymali wyraźną przewagę na drugiej przerwie.

Polska – Japonia 0:0, 17:10 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Japonia 0:0, 17:12 As serwisowy gospodarzy. Damian Schulz "kupił" autową piłkę.

Polska – Japonia 0:0, 19:13 Tatsuya Fukuzawa zaserwował w siatkę.

Polska – Japonia 0:0, 23:15 Skuteczny atak Aleksandra Śliwki po skosie.

Polska – Japonia 0:0, 24:15 Piłka setowa dla Polski.

Polska – Japonia 1:0 (25:16) Damian Schulz zakończył pierwszą partię.

Polska – Japonia 1:0, 1:1 Rozpoczął się set numer dwa.

Polska – Japonia 1:0, 4:1 Damian Schulz - as serwisowy.

Polska – Japonia 1:0, 5:1 Pierwszy czas dla Japończyków.

Polska – Japonia 1:0, 6:3 Punkt dla Polski po weryfikacji.

Polska – Japonia 1:0, 8:4 Cztery oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Japonia 1:0, 9:5 Efektowny atak Damiana Schulza.

Polska – Japonia 1:0, 11:6 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Japonia 1:0, 12:8 Pogubili się Polacy w defensywie. Bartłomiej Lemański zaatakował w siatkę.

Polska – Japonia 1:0, 13:10 Damian Schulz zaatakował w aut...

Polska – Japonia 1:0, 13:11 Seria błędów po stronie Polaków.

Polska – Japonia 1:0, 14:13 Rozkręcili się siatkarze Japonii. Już tylko punkt straty do Polaków.

Polska – Japonia 1:0, 15:13 Mateusz Bieniek skutecznie zaatakował chwilę po wejściu na boisko.

Polska – Japonia 1:0, 16:14 Dwa punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Japonia 1:0, 16:16 Zablokowany Damian Schulz! Japończycy odrobili straty...

Polska – Japonia 1:0, 19:16 Bartosz Bednorz skutecznie po skosie, a w kolejnej akcji Damian Schulz z przechodzącej piłki i znów Polacy odskoczyli na trzy oczka.

Polska – Japonia 1:0, 21:19 Czas na prośbę Vitala Heynena.

Polska – Japonia 1:0, 21:20 Yuji Nishida - as serwisowy.

Polska – Japonia 1:0, 23:20 Skuteczny blok Polaków. Japońscy szkoleniowcy poprosili o przerwę.

Polska – Japonia 1:0, 24:21 Tatsuya Fukuzawa zaserwował w siatkę i piłka setowa dla Polaków.

Polska – Japonia 2:0 (25:16, 25:21) Błąd japońskich siatkarzy zakończył drugiego seta.

Polska – Japonia 2:0, 0:2 Tym razem to Japończycy lepiej rozpoczęli seta.

Polska – Japonia 2:0, 3:3 Bartosz Bednorz skończył kontrę Polaków.

Polska – Japonia 2:0, 5:5 Zatrzymany blokiem Yuji Nishida.

Polska – Japonia 2:0, 8:7 Podwójnym blokiem zakończyli Polacy długą wymianę. Punkt różnicy na pierwszej przerwie.

Polska – Japonia 2:0, 9:9 Damian Schulz przebił się przez blok rywali.

Polska – Japonia 2:0, 10:10 Punkt za punkt w tej części seta.

Polska – Japonia 2:0, 12:10 Skutecznie Bartłomiej Lemański.

Polska – Japonia 2:0, 12:12 Dotknięcie siatki przez Polaków i znów mamy remis.

Polska – Japonia 2:0, 14:12 Przerwa na prośbę Japończyków.

Polska – Japonia 2:0, 15:12 Damian Schulz - as serwisowy.

Polska – Japonia 2:0, 16:13 Trzy oczka zaliczki Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Japonia 2:0, 19:15 Polacy utrzymują dystans.

Polska – Japonia 2:0, 21:18 Czas dla Vitala Heynena.

Polska – Japonia 2:0, 22:20 Japończycy nie rezygnują.

Polska – Japonia 2:0, 24:20 Aleksander Śliwka wywalczył piłkę meczową dla Polski!

Polska – Japonia 3:0 (25:16, 25:21, 25:20) Bartosz Bednorz zaserwował, piłka przetoczyła się po taśmie i wpadłą w boisko rywali. Zdecydowane zwycięstwo Polaków.

To nie koniec sportowych emocji! Pamiętajcie o gali KSW44!

KSW 44: Transmisja w PPV. Gdzie obejrzeć?

Na to starcie fani polskiego MMA czekali od dawna! W walce wieczoru gali KSW 44 zmierzą się Pudzianowski i Bedorf. Będzie to jednocześnie eliminator do walki z mistrzem wagi ciężkiej Philipem de Friesem (15-6-1NC, 2 KO, 11 SUB). Dla "Pudziana" będzie to największe wyzwanie w dotychczasowej karierze, dlatego na treningach wylewał siódme poty.